Kartki od policji na Dzień Babci i Dziadka

Redakcja eFO  |   Fakty  |   23 stycznia 2021 15:07

Policjanci przekazali do przedszkoli kartki informacyjno-profilaktyczne, które przedszkolaki mogły podarować swoim babciom i dziadkom z okazji ich świąt.

Łącznie do przedszkoli trafiło 4200 kartek, które rozwieźli dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu i podległych jej komisariatów w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze, a także funkcjonariusze z zespołu do spraw nieletnich i patologii oświęcimskiej komendy.

„Kartki edukacyjne dla seniorów przygotowane zostały w ramach projektu pod nazwą „Wnuczka, wnuczek edukuje – babcia, dziadek się stosuje!”, który powstał w ramach programu „Wielopokoleniowa Edukacja Małopolan”. Założeniem akcji jest dotarcie za pośrednictwem wnucząt do babci i dziadka” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Z jednej strony kartki dla seniorów znajduje się wierszyk z przestrogami, jak nie stać się ofiarą oszustwa „na wnuczka” czy „na policjanta”. Na drugiej stronie dzieci mogły stworzyć rysunek lub napisać życzenia dla swoich babć i dziadków.

Policja przypomina

„Drodzy seniorzy, apelujemy o czujność i ostrożność. Kiedy odbieramy telefon, nigdy nie wiemy, z kim naprawdę rozmawiamy, a tym bardziej nie znamy intencji osoby po drugiej stronie. Policjanci nigdy nie dzwonią i nie informują o swoich działaniach, nigdy też nie proszą o przekazanie pieniędzy” – zapewnia policjantka.

„Przede wszystkim nie ulegajmy naciskom osób podszywających się pod członków rodzin czy policjantów, zachowajmy spokój. Gdy mamy podejrzenia i wątpliwości rozłączmy się i skontaktujmy z bliskimi lub sąsiadem, sąsiadką informując o całej sytuacji. W razie braku możliwości kontaktu zgłośmy się na policję, skontaktujmy się ze swoim dzielnicowym” – apeluje rzecznik prasowa, życząc w imieniu policji babciom i dziadkom dużo zdrowia i bezpieczeństwa na co dzień.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .