polecamy
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
COVID-19 – RAPORT TYGODNIOWY – 22 LUTEGO
Łącznie do przedszkoli trafiło 4200 kartek, które rozwieźli dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu i podległych jej komisariatów w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze, a także funkcjonariusze z zespołu do spraw nieletnich i patologii oświęcimskiej komendy.
„Kartki edukacyjne dla seniorów przygotowane zostały w ramach projektu pod nazwą „Wnuczka, wnuczek edukuje – babcia, dziadek się stosuje!”, który powstał w ramach programu „Wielopokoleniowa Edukacja Małopolan”. Założeniem akcji jest dotarcie za pośrednictwem wnucząt do babci i dziadka” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.
Z jednej strony kartki dla seniorów znajduje się wierszyk z przestrogami, jak nie stać się ofiarą oszustwa „na wnuczka” czy „na policjanta”. Na drugiej stronie dzieci mogły stworzyć rysunek lub napisać życzenia dla swoich babć i dziadków.
„Drodzy seniorzy, apelujemy o czujność i ostrożność. Kiedy odbieramy telefon, nigdy nie wiemy, z kim naprawdę rozmawiamy, a tym bardziej nie znamy intencji osoby po drugiej stronie. Policjanci nigdy nie dzwonią i nie informują o swoich działaniach, nigdy też nie proszą o przekazanie pieniędzy” – zapewnia policjantka. „Przede wszystkim nie ulegajmy naciskom osób podszywających się pod członków rodzin czy policjantów, zachowajmy spokój. Gdy mamy podejrzenia i wątpliwości rozłączmy się i skontaktujmy z bliskimi lub sąsiadem, sąsiadką informując o całej sytuacji. W razie braku możliwości kontaktu zgłośmy się na policję, skontaktujmy się ze swoim dzielnicowym” – apeluje rzecznik prasowa, życząc w imieniu policji babciom i dziadkom dużo zdrowia i bezpieczeństwa na co dzień.
„Drodzy seniorzy, apelujemy o czujność i ostrożność. Kiedy odbieramy telefon, nigdy nie wiemy, z kim naprawdę rozmawiamy, a tym bardziej nie znamy intencji osoby po drugiej stronie. Policjanci nigdy nie dzwonią i nie informują o swoich działaniach, nigdy też nie proszą o przekazanie pieniędzy” – zapewnia policjantka.
„Przede wszystkim nie ulegajmy naciskom osób podszywających się pod członków rodzin czy policjantów, zachowajmy spokój. Gdy mamy podejrzenia i wątpliwości rozłączmy się i skontaktujmy z bliskimi lub sąsiadem, sąsiadką informując o całej sytuacji. W razie braku możliwości kontaktu zgłośmy się na policję, skontaktujmy się ze swoim dzielnicowym” – apeluje rzecznik prasowa, życząc w imieniu policji babciom i dziadkom dużo zdrowia i bezpieczeństwa na co dzień.
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.
Więcej informacji w regulaminie komentarzy.
Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
Zobacz wyniki