Karol Bies z ekipą wyruszył w 300-kilometrową trasę – FILMY

Jola Wodniak  |   Fakty,Fakty mocno sportowe  |   19 czerwca 2020 12:39

12-letni Karol Bies z ekipą wyruszył dzisiaj w 300-kilometrową trasę. Przejedzie charytatywnie dla rocznej Marysi. Do Oświęcimia dotrze w niedzielę.

Karol uczęszcza do szóstej klasy szkoły podstawowej w Babicach, jest miłośnikiem piłki nożnej i gry na PS4. Jednak największą część serca zajmuje kolarstwo szosowe, które trenuje prawie dwa lata.

12-latek wzorując się na akcji “Wędrówka dla Dwóch serc“, w której żołnierz Michał Łygan pokonał 500 kilometrów w 10 dni Głównym Szlakiem Beskidzkim, by pomóc Jagódce i Gabrielowi z Oświęcimia. Dzisiaj wyruszył, by zwrócić uwagę na chore dzieci, w szczególności Marysię, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni.

Dziewczynka jest już po terapii genowej, przebywa w klinice w Chicago. Karol do swojej skarbonki uzbierał na leczenie małej Marysi 10 553 złotych i teraz przyszedł czas na wywiązanie się ze zobowiązania, którego podjął.

Przejedzie na rowerze 300 kilometrów

Podróż rozpoczęła się dzisiaj w Zabierzowie, a zakończy w niedzielę około godziny 15 na rynku w Oświęcimiu. Kolarz miał tę trasę pokonać sam, ale dołączyli do niego przyjaciele z LK UKS w Pszczynie, gdzie Karol trenuje.

W Faktach Oświęcim, które patronują wyprawie będziemy relacjonować poczynania młodych kolarzy.

 

Kochani, ważny komunikat 🤔Jeśli śpieszycie się dzisiaj do pracy to unikajcie naszej trasy 🚲🙈

Opublikowany przez Szosowe wsparcie na życiowym starcie Piątek, 19 czerwca 2020

 

Poczynania Karola i jego ekipy można śledzić na facebookowym profilu – Facebook.com/Szosowe-wsparcie-na-życiowym-starcie

 

Opublikowany przez Szosowe wsparcie na życiowym starcie Piątek, 19 czerwca 2020

 

Aktualizacja, godz. 13, Polanka Wielka

 

 

Aktualizacja, 20 czerwca, godz. 11

Wczoraj zrobiła 98 km, zakończyli w Bielsku pod rynkiem na ulicy Wzgórze. Na koniec złapała ich mocna ulewa.

„Dzisiaj grupa nie wróciła na szlak, ponieważ wczoraj tak przemokli, że buty nadal mokre. Nie chcieliśmy ich narażać na zapalenie płuc. W niedzielę pojadą normalnie i skończą w Oświęcimiu” – mówią organizatorzy.

 

#wyprawastopsma

Po konsultacji z trenerem, przesyłamy krótki komunikat. Nie była to łatwa decyzja dla Karlosa, ale zdrowie najważniejsze (zwłaszcza podczas pandemii)👇

Opublikowany przez Szosowe wsparcie na życiowym starcie Sobota, 20 czerwca 2020

 

Zobacz również:

Policjanci przyłączyli się do akcji #GaszynChallenge – FILM

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .