Karol Bies z ekipą wyruszy dzisiaj dla Maciusia

Jola Wodniak  |   Fakty,Fakty mocno sportowe  |   3 października 2020 09:55

Karol Bies z Babic wraz z siostrą Izą i innymi, młodymi cyklistami wyruszy dzisiaj w wyprawę dla Maciusia Cieślika. Chłopczyk choruje na SMA.

Młody mieszkaniec gminy Oświęcim postanowił wiosną pomóc 1,5-rocznej Marysi cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśniowy. Przejechał wówczas ponad 200 kilometrów w trzy dni, by zwrócić uwagę na cierpiące dziecko.

Dzisiaj Karol z przyjaciółmi wyruszy na rowerach – ż charytatywnie. Tym razem zbiera pieniądze na leczenie dwuletniego Maciusia Cieślika z Pszczyny.

„Będziemy jechać dla Maciusia Cieślika z Pszczyny, który ma SMA. Mamy zamiar przejechać dla niego 200 kilometrów trzeciego i czwartego października” – mówi Karlos.

 

Trasa:

Już tylko 2 dni dzielą nas od wyprawy STOPSMA. Póki co pogoda nas nie rozpieszcza, ale mamy nadzieję że jednak na…

Opublikowany przez Szosowe wsparcie na życiowym starcie Środa, 30 września 2020

 

Nad przygotowaniami czuwał trener Karola i całej grupy, czyli Klaudiusz Migdoł. Jak wspomina swój pierwszy trening z chłopcem?

„Szczególnie go zapamiętałem, dlatego że to jest zawodnik, który pseudonim zyskał na tym pierwszym swoim treningu. My go nazywamy Karlos. A dlaczego? Bo jest szczególnie uśmiechnięty, taki radosny” – opowiedział Damianowi Michałowskiemu.

Można wesprzeć akcję Karola

 

Akcję można wspomóc, wpłacając dowolne datki na siepomaga.pl/stopsma

 

Wczoraj Karlos wraz z siostrą Izą odwiedzili Maciusia. Była zabawa, czytanie książek i omówienie wyprawy 🙂 Plan…

Opublikowany przez Szosowe wsparcie na życiowym starcie Czwartek, 1 października 2020

 

„W sobotę 3 października odprowadzamy kolarzy o godz. 15. Zrobimy wspólną rundę wokół rynku w Pszczynie. Powitamy cyklistów w niedzielę, w godz. 13-14, również na pszczyńskim rynku. Przy okazji będzie można zjeść pyszne ciacho, a także przejechać się tandemem. Zapraszamy serdecznie” – zachęcają organizatorzy akcji z Szosowe wsparcie na życiowym starcie.

 

Zobacz również:

Karol Bies z Babic nagrodzony przez TVN

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .