Karny Łoś na chodniku

5 Marcin Cichowski  |   Fakty,Karne łosie  |   24 lutego 2016

– Na Osiedlu Chemików właściciel sklepu wjechał sobie na chodnik po czym wyciągnął z bagażnika karton i wniósł na jednej ręce do sklepu. Następnie zamiast wycofać auto przejechał całą długością chodnika w kierunku miasteczka komunikacyjnego… – pisze Czytelnik.

Dlatego nominujemy kierowcę do miana Karnego Łosia.

Kolejna nominacja należy się Panu, który stanął w dość … nietypowy sposób na ulicy Grunwaldzkiej w Babicach.

Karny Łoś

Fot. Czytelnik

Zapraszamy do przesyłania kolejnych nominacji do tytułu Karny Łoś na adres redakcja@faktyoswiecim.pl dołączając krótki opis.

Komentarze
 • 25 lutego 2016 08:57

  Marcin

  Kogoś boli dupa i robi zdjęcia. Wyraźnie jest zaznaczone właściciel sklepu – jeśli to byłby np. kurier to pewnie zdjęcia by nie było. A sprawa jest o tyle śmieszna, że w świetle prawa może tak zrobić na czas rozładunku, gorzej by było gdyby zatrzymał się na drodze w miejscu wyłączonym z ruchu – wtedy miałoby to już konsekwencje z kodeksu drogowego. A co do drugiego Pana stanął sobie na wjeździe do posesji – ewidentnie widać czerwoną kostkę brukową.

 • 25 lutego 2016 10:28

  Jerry

  Marcin, skoro w pierwszym przypadku odwołujesz się do kodeksu drogowego, to odwołaj się również do niego w drugim przypadku. Znasz przepis mówiący o tym, że podczas parkowania na chodniku należy pozostawić 1,5m dla pieszych? Co ma zrobić osoba niepełnosprawna poruszająca się na wózku inwalidzkim po takim chodniku?

 • 25 lutego 2016 15:26

  Piotr KOS

  To Marcinie zacytuj skąd te Twoje dziwne przepisy.
  Bo zgodnie z z art. 47 ust. 2 Prawa o Ruchu Drogowym parkować można na chodniku tylko przy krawędzi jezdni (dyskwalifikacja pierwszego kierowcy) pojazdem do 2,5t, nie utrudniając przejścia i pozostawiając minimum 1,5m wolnego chodnika (dyskwalifikacja drugiego kierowcy). W innym przypadku miejsce to musi być oznaczone odpowiednimi znakami. Czyli pierwsze wykroczenie.
  Druga wykroczenie Art.26.3/ zabrania jazdy po chodniku lub przejściu dla pieszych wzdłuż.

  Co do drugiego delikwenta, stoi w całości na chodniku, czerwonym brukuje się żeby widział gdzie ma obniżony chodnik, tak samo jak przejście dla pieszych, to “chodnik wydzielony dla kierowcy” gdzie może on przejechać (miejsce gdzie pieszy ma pierwszeństwo, chyba że ma czerwone światło wtedy “chodnik się zwija)”. Może robię samochodem tylko 20tyś, km rocznie, ale wkurza mnie zastawianie chodników. Tak sam szukam nie raz miejsca po osiedlu po 10 minut miejsca gdzie można się prawidłowo zatrzymać.

  A Ciebie Marcin zachęcam do poczytania Kodeksu Drogowego..

  Niestety żeby skończyło się w naszym kraju robienie bydła, to trzeba zacząć od najmniejszych porządkowych rzeczy.. Parkowanie. Mandaty za pety i śmieci rzucane na chodnik.

  Jak nie to od razu zacznijmy jeździć czołgami ulicami pod prąd.. Bo po co są przepisy..

 • 26 lutego 2016 07:37

  Arek

  Piotr KOS. Oby znalazł się ktoś z aparatem i będzie jeździł za Tobą miesiąc cały, sprawdzić czy aby napewno respektujesz te przepisy o których mówisz tak pięknie.

  Zgadzam się, że w wielu przypadkach, powinno się karać za takie zachowanie, ale osobiście nie widzę problemu z tym ze pan 1 tak zaparkował. Czy komuś przeszkadza? Chyba tylko temu kapo co zdjęcie zrobił. I większy miał problem z tym ze się nie namęczył, niż ze stanął na chodniku. Ot co łowca lojalnych sensacji.

  Kto nie popełnia wykroczeń drogowych niech pierwszy kamień rzuci.

 • 26 lutego 2016 09:02

  Piotr KOS

  hmm może jechać, z porządkowych raczej mnie nie złapie, bo skoro wymagam to staram się przestrzegać.
  To że ten pan tam podjechał do rozładunku, też mi nie przeszkadza, chodnik szeroki a trzeba być ludźmi. Ale to że jechał do końca po chodniku zamiast wrócić najkrótszą drogą czyli kawałeczek w tył już bardzo,.
  Tak samo jak zdarza się że gdy jest korek na Dąbrowskiego od strony zakładów do świateł koło targowiska. Tam ludzie potrafią jeździć chodnikiem wzdłuż odcinka prawie od świateł do świateł.. Sam spotkałem takiego delikwenta w samochodzie na chodniku..

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa