Karne Łosie w zatoce autobusowej

Marcin Cichowski  |   Fakty,Karne łosie  |   15 lutego 2016 10:24

Z nieprawidłowo i najzwyczajniej bezmyślnie zaparkowanymi samochodami, głównie osobowymi, często muszą zmagać się kierowcy autobusów. Od jednego z nich dostaliśmy zdjęcia z Chełmka.

Kierowca Miejskiego Zakładu Komunikacji w Oświęcimiu, który obsługuje także kursy do Chełmka, poskarżył się nam, że samochody stojące w zatoce autobusowej na osiedlu Wojska Polskiego, to codzienny widok. W dodatku nie budzący niczyjego zainteresowania. Także policji, jak napisał nam pracownik przewoźnika.

Kierowcom stojącym na pętli autobusowej przyznajemy Karne Łosie.

Oświęcim, Karny Łoś, Karne Łosie, parkowanie, Chełmek

Fot. Czytelnik portalu

Przyznajemy zatem kierowcom Karnego Łosia. Zapraszamy do przesyłania kolejnych nominacji do tytułu Karny Łoś na adres redakcja@faktyoswiecim.pl dołączając krótki opis.

Komentarze
 • 15 lutego 2016 13:18

  henryk

  Jakie karne łosie? Żeby coś było czymś za co niby ma uchodzić musi spełniać określone wymogi techniczne. Czy kawałek asfaltu jest lotniskiem? POLECAM – “Dz.U.2016.0.124 t.j. – Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie”, czyli jak powinna wyglądać prawidłowa zatoka autobusowa, bo “zatoce” przy Wojska Polskiego do tego stanu chyba daleko? Proporcje skosów wjazdowych czy wyjazdowych to tylko początek. Poza tym dlaczego zdjęcia są takie “wybiórcze”? A co z zaparkowanym w tej tzw. zatoce “czterokołowcem” na kilka tysięcy litrów … śmieci? To zatoka autobusowa czy … odkryta wiata śmietnikowa? Tzw. “dzwony” do segregacji odpadów ustawione na terenie zielonym przy chodniku obok świadczą, że raczej to drugie. Kto jest właścicielem tego “pojazdu”?
  A tak na poważnie. Odpowiadając ad vocem to codzienny widok, bo osobówki to środek transportu Mieszkańców tych bloków 7 dni w tygodniu. A autobus MZK zagląda na ten przystanek w soboty czy niedziele całe 4 razy na … dobę. Jeżeli ktoś myślał że “32” jeździ jak “jedynka” w godzinach szczytu, 4 razy na godzinę, jest w błędzie. Jaka dostępność komunikacji takie parkowanie.
  ps. Może ktoś rozważy przeniesienie wiaty przystankowej na drugą stronę drogi, gdzie autobusy dokonują postoju przed wyjazdem w trasę powrotną. Tam też można by wsiąść do autobusu czy busa. Kierowcy z kategorią D mają się z czym zmagać. Z pośpiechu potrafią odjechać kilka minut przed planowanym odjazdem. Suma sumarum jechać z jednym czy z dwoma pasażerami przez Gorzów czy Bobrek co za różnica. Ruch autobusowy MZK jest tak “wielki” a rozkład jazdy tak “napięty”, że wiata w obecnym miejscu to bardziej ozdobnik niż poczekalnia dla pasażerów. Może za wyjątkiem godzin porannych w dni robocze. Wiata usytuowana od strony lasu spełniałaby to samo zadanie a kierowcy z bloków na Wojska Polskiego mieliby tą całą obecną “zatokę autobusową” dla siebie z przeznaczeniem na parking. Jakieś 15-20 samochodów.

 • 15 lutego 2016 16:10

  sprawiedliwy

  Z tego co się orientuję to ul. Wojska Polskiego jest drogą wewnętrzną ( prywatną) i policja tam nic zrobić nie może. A kierowcy autobusami niech się nie czepiają kierowców osobówek tylko niech patrzą siebie i czasie jazdy nie rozmawiają przez telefon komórkowy juz nie raz widziałem

 • 15 września 2019 18:32

  Krzysztof_Klicner

  Od dla kierowcy autobusu
  dla tzw mega łosia !
  Już niebawem bedziesz najbardziej znanym łosiem w woj małopolskim !!!

 • 15 września 2019 18:51

  Obronca

  Odpowiedz dla kierowcy autobusu :
  Mega łosiu juz niebawem będziesz najbardziej znanym łosiem MPK Oświęcim
  Pozdrawiam

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa