Kaczyński musi odejść, czyli dwuosobowa manifestacja – FOTO

Redakcja eFO  |   Fakty  |   23 stycznia 2021 14:11

Dzisiaj przed południem w okolicy dworca kolejowego w Oświęcimiu i muzeum Auschwitz pojawiły się policyjne radiowozy. Wiemy skąd policja w tych miejscach.

Informację o stojących i patrolujących okolice dworca oraz miejsca pamięci radiowozach otrzymaliśmy od naszego czytelnika. Zasugerował, że obecność policjantów może mieć związek z dwoma mężczyznami, którzy stali na chodniku przy ulicy Powstańców Śląskich i trzymali baner z napisem „Kaczyński musi odejść”.

Aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, powiedziała Faktom Oświęcim, że grupa osób planowała przemarsz, którym chciała uczcić polskie ofiary obozów.

„Przyjechało jednak tylko dwóch mężczyzn” – oznajmiła policjantka.

Dwa lata temu w 74. rocznicę wyzwolenia Auschwitz osoby związane z ruchem narodowym zorganizowały przemarsz sprzed dworca kolejowego do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Padały wówczas hasła antysemickie, słychać było hasła namawiające do nienawiści. Dwóch uczestników stanęło przed Sądem Rejonowym w Oświęcimiu i usłyszało w pierwszej instancji wyrok skazujący za mowę nienawiści.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .