Już 208 osób z powiatu nie może wychodzić z mieszkań z powodu zagrożenia

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   22 marca 2020 15:03

Najnowsze dane z niedzieli mówią, że 208 osób z powiatu oświęcimskiego nie może wychodzić z mieszkań z powodu zagrożenia koronawirusem. Są na kwarantannie.

Informację podało dzisiaj o godzinie 13.44 Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu.

Wśród 208 osób objętych kwarantanną jest 18 mieszkańców Brzeszcz, 29 osób z Chełmka, 37 z Kęt, cztery z Osieka, 24 z gminy Oświęcim, 75 z miasta Oświęcim, jedna z Polanki Wielkiej, sześć z Przeciszowa i 14 z Zatora.

Dane potwierdzają, że u żadnego mieszkańca powiatu służby medyczne i sanitarne nie stwierdziły zakażenia koronawirusem.

Ważne

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19.

Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Jeżeli masz te objawy i mogłeś / mogłaś mieć styczność z osobami zarażonymi nie idź do lekarza lub SOR – pozostań w domu i zadzwoń do sanepidu lub innych jednostek specjalnie powołanych na czas pandemii.

– 800 190 590 – numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem
– 604 197 624 lub 33 843 09 28 – telefony całodobowe do Powiatowej Państwowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu
– 33 844 89 80 – telefon całodobowy do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu

 

Więcej informacji na temat koronawirusa można uzyskać pod hashtagiem:

#koronawirus

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .