Jiri Sejba zaczął trenować oświęcimskich hokeistów

0 Paweł Wodniak  |   Fakty,Hokej  |   8 listopada 2017

Czech Jiri Sejba jest od dzisiaj trenerem hokejowej drużyny KS Unia Oświęcim. Przed południem uczestniczył już w pierwszym treningu.

Zaawansowane rozmowy z Sejbą trwały od ubiegłego tygodnia. Dziś o godzinie 9 były hokeista spotkał się z zarządem Unii i podpisał umowę z klubę. Półtorej godziny później wyszedł ze swoimi nowymi podopiecznymi na lód.

Jiri Sejba urodził się w 1962 roku w Pardubicach w byłej Czechosłowacji. W hokeja grał w barwach klubu swojego miasta oraz w reprezentacji kraju, z którą w 1985 roku zdobył mistrzostwo świata. Występował też w NHL w drużynie Buffalo Sabres.

Przez ostatnie cztery lata prowadził drużynę GKS Tychy. Śląski klub podziękował mu w maju, gdy drugi rok z rzędu przegrał finały o mistrzostwo Polski z Comarchem Cracovią.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa