Jeszcze dziewięć rodzin czeka na Szlachetną Paczkę

Marcin Cichowski  |   Fakty  |   6 grudnia 2018 12:49

Jeszcze dziewięć rodzin z Oświęcimia czeka na pomoc. Funkcjonuje już baza danych z informacjami o rodzinach w potrzebie, pomóc może każdy. 

Rodziny  potrzebują przede wszystkim artykułów koniecznych do codziennego życia

“Najważniejsze potrzeby to żywność, środki czystości, odzież, opał, sprzęt gospodarstwa domowego” – mówi Anna Matusz, zastępca lidera rejonu Oświęcim – “Ci ludzie naprawdę nie oczekują cudów, ale rzeczy które są najbardziej potrzebne każdemu z nas, a na które ich nie stać”.

Jak zrobić Szlachetną Paczkę?

1. Z bazy z opisami rodzin wybierz rodzinę, dla której wraz z rodziną lub przyjaciółmi przygotujecie pomoc – TUTAJ.
2. Przygotuj paczkę zgodnie z listą potrzeb i marzeń wybranej rodziny. W przygotowaniu Waszych paczek pomoże wolontariusz – opiekun wybranej rodziny.
3. Dostarcz paczkę do magazynu.

Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Istnieje od 2001 roku i jest jedynym na świecie systemem pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi.

Przez 18 lat w działania Paczki włączyło się blisko 4 mln osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej ponad 150 tys. rodzin w potrzebie przekroczyła ćwierć miliarda złotych. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie dziesiątki tysięcy wolontariuszy.

To oni odwiedzili włączone do projektu rodziny, wysłuchali ich historii, wraz z nimi określili ich najważniejsze potrzeby, a weekend 8 i 9 grudnia zadbają o to, by dostarczyć im przygotowaną przez darczyńców pomoc.

 

 

Wybierz rodzinę

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa