Jest ślisko. Na drogach kraksa za kraksą – FOTO

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   18 maja 2018

Padający od wielu godzin deszcz powoduje, że jezdnie stały się śliskie. Na drogach dochodzi do kraksy za kraksą. Na razie nikt nie odniósł obrażeń.

Mokra powierzchnia powoduje, że droga hamowania samochodu znacznie się wydłuża. Dodatkowo, przy gwałtownym hamowaniu, pojazdy wpadają w poślizg. W takich okolicznościach o nieszczęście nietrudno. Kilku kierowców przekonało się o tym boleśnie.

Wilczkowice

Na ulicy Oświęcimskiej w Wilczkowicach kolizję spowodowała 18-letnia mieszkanka Bielan. Młoda kobieta na łuku drogi straciła panowanie nad fordem. Wpadła w poślizg, wskutek czego zjechała z drogi i uderzyła w ogrodzenia dwóch posesji.

Poręba Wielka

Do kolejnego zdarzenia, również z udziałem młodego kierowcy i forda, doszło w Porębie Wielkiej. 20-latek z Bielska-Białej jechał dostawczym transitem. On także stracił panowanie nad kierownicą. W wyniku poślizgu uderzył w barierę mostu na rzece Macocha.

W tym przypadku strażacy musieli obronić Macochę przed substancjami ropopochodnymi, które wylały się z rozbitego forda.

Brzeszcze

Następną kraksę spowodował 52-letni kierowca pracowniczego busa. Na ulicy Ofiar Oświęcimia w Brzeszczach doprowadził do przewrócenia iveco na bok. Samochód częściowo wylądował w rowie.

Sprawców zdarzeń policjanci ukarali mandatami i punktami.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa