Jest przetarg na budowę obwodnicy Oświęcimia – FILM, FOTO

Jola Wodniak i Paweł Wodniak  |   Fakty  |   30 grudnia 2019 12:27

Dzisiaj przed godziną 10 szef krakowskiego oddziału dyrekcji dróg krajowych i autostrad ogłosił w obecności mediów przetarg na budowę obwodnicy Oświęcimia.

Dziewięciokilometrowy odcinek ma połączyć Oświęcim z bielsko-mysłowickim odcinkiem drogi ekspresowej S1. Pobiegnie przez Pławy, przetnie ulice Ostatni Etap i Legionów przy klasztorze karmelitanek. Trakt ma przebiegać nowym mostem na Kamieniec, dalej w okolice ogródków działkowych w Zaborzu i za Castoramą włączy się do drogi krajowej nr 44.

Na opisywaną drogę obwodową i trzeci most w grodzie nad Sołą mieszkańcy czekają od wielu lat. Inwestycja przez długi czas stała pod znakiem zapytania. Powstawały jej kolejne warianty, a perturbacje były w dużej mierze związane z faktem, że obwodnica ma przebiegać w pobliżu Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau.

Dzisiaj rano w Oświęcimiu Tomasz Pałasiński, dyrektor krakowskiego oddziału generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w towarzystwie oficjeli nacisnął na klawiaturze komputera przycisk i uruchomił tym samym procedurę zamówienia o nazwie „Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania „Budowa drogi S1 Kosztowy – Bielsko – Biała. Odcinek IV Obwodnica Oświęcimia (DK 44 klasy GP)”.

 

 

Zobacz również:

 

Obwodnica i trzeci most w Oświęcimiu. Fakt czy kiełbasa wyborcza?

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .