Jedni przeprosili, drudzy dostali mandaty

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   23 marca 2020 17:49

Kęccy policjanci interweniowali wobec dwóch grup młodzieży zakłócających ciszę nocną. W stosunku do pierwszej, wystarczyło pouczenie. Druga dostała mandaty.

Mundurowi od wielu dni mają więcej obowiązków, niż dotychczas. Muszą reagować na „zwykłe” wykroczenia, ale także reagować wobec osób, które zlekceważyły wytyczne, mające na celu przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa.

„Kontrolują zatem także miejsca, w których wcześniej można było spotkać duże grupy dzieci i młodzieży, a których teraz dla bezpieczeństwa własnego i swoich najbliższych, młodzi ludzie powinni unikać” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjanci interweniowali w Kętach na ulicy Żwirki i Wigury. Tuz przed godziną 23 wylegitymowali sześciu młodych mieszkańców miasta i gminy Kęty, którzy na miejsce nocnego spotkania towarzyskiego wybrali plac zabaw.

„Młodzi ludzie przeprosili za swoje głośne zachowanie, po czym rozeszli się do swoich domów. Policjanci zastosowali wobec nich pouczenie” – dodaje policjantka.

Kilkadziesiąt minut później mieszkańcy miasta zwrócili uwagę oficera dyżurnego policji, na grupę, która dosyć głośno zachowywała się, biesiadując w rejonie dworca kolejowego.

Patrol stwierdził, że młodzi ludzie, wszyscy pełnoletni, pili alkohol w miejscu publicznym. Za popełnione wykroczenie mundurowi ukarali kęczan mandatami.

„Apelujemy do wszystkich mieszkańców, by stosowali się do zaleceń wydawanych w celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się epidemii i kierowali się odpowiedzialnością oraz rozwagą. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo, ład i porządek publiczny na wysokim poziomie, a także pomoc osobom, które w tych trudnych dniach mogą potrzebować szczególnego wsparcia” – zapewnia Małgorzata Jurecka.

Ważne

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19.

Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Jeżeli masz te objawy i mogłeś / mogłaś mieć styczność z osobami zarażonymi nie idź do lekarza lub SOR – pozostań w domu i zadzwoń do sanepidu lub innych jednostek specjalnie powołanych na czas pandemii:

– 800 190 590 – numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem,
– 604 197 624 lub 33 843 09 28 – telefony całodobowe do Powiatowej Państwowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu,
– 33 844 89 80 – telefon całodobowy do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu.

 

Więcej informacji na temat koronawirusa można uzyskać pod hashtagiem:

#koronawirus

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa