Jeden wypadek i 318 wyjazdów pogotowia – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   4 stycznia 2016 21:59

Sylwestrowy weekend w powiecie oświęcimskim, pod względem zagrożenia w ruchu drogowym, należy uznać za nad wyraz spokojny. Doszło podczas niego do jednego wypadku drogowego. Pełne ręce roboty mieli natomiast ratownicy medyczni.

– Od 31 grudnia do 3 stycznia na polskich drogach doszło do 138 wypadków drogowych, w których zginęły 22 osoby, a 154 zostało rannych – podaje statystyki aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Do jednego z wypadków, doszło na ulicy Chrzanowskiej w Zatorze. Jadąca chevroletem 52-letnia mieszkanka podzatorskiej miejscowości straciła panowanie nad kierownicą. Samochód zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji.

Ratownicy medyczni przewieźli ranną kierującą do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Stwierdzono u niej, poza ogólnymi potłuczeniami, uraz głowy. Lekarze zdecydowali, że 52-latka musi jak najszybciej trafić do specjalistycznego szpitala w Krakowie. Dlatego też wezwali śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W ciągu czterech weekendowych dni policjanci pracowali przy 13 kolizjach drogowych, w tym przy jednym karambolu. Doszło do niego na ulicy Śląskiej w Babicach w ciągu drogi krajowej nr 44. 38-latka z Brzezinki najechała swoim peugeotem na samochód tej samej marki, prowadzony przez 25-letniego sosnowiczanina. Drugi z peugeotów siłą uderzenia wjechał w tył mazdy, za kierownica której siedział mieszkaniec Chełma Śląskiego. Sprawczyni kolizji dostała mandat i punkty karne.

– Ponad 320 razy centralna dyspozytornia Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego wysyłała ambulanse w sylwestrową noc. Najwięcej problemów, jak co roku, związanych było z nadużyciem alkoholu – informuje Joanna Sieradzka, rzeczniczka prasowa pogotowia.

Te dane dotyczą jednak całej Małopolski.  Podobnie zresztą, jak liczba 1140 wyjazdów w czasie od Wigilii do poświątecznego poranka 27 grudnia.

W powiecie oświęcimskim od 24 grudnia do 3 stycznia ratownicy medyczni wyjeżdżali aż 318 razy. To średnio prawie 29 wyjazdów na dobę. Ambulanse jeździły do pacjentów ze stacji pogotowia w Oświęcimiu, Kętach, Brzeszczach i Zatorze. Najwięcej wyjazdów dotyczyło problemów kardiologicznych.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa