Jeden potrącił rowerzystę, drugi wjechał w przystanek

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   21 marca 2016 13:52

Do dwóch kolizji drogowych doszło w miniony weekend na drogach powiatu oświęcimskiego. Do obu w sąsiadujących ze sobą gminach Osiek i Polanka Wielka.

W Osieku na ulicy Głównej miejscowy 20-latek nie zachował należytej ostrożności i w biały dzień potrącił volkswagenem 74-letniego rowerzystę, także osieczanina. Cyklista doznał niegroźnych potłuczeń, dlatego policjanci zakwalifikowali zdarzenie nie jako wypadek, ale jako kolizję. Jej młody sprawca dostał mandat i punkty karne.

Z kolei już po zmroku 26-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego stracił panowanie nad kierownicą i uderzył swoim audi w wiatę przystanku autobusowego. Do zdarzenia doszło na ulicy Długiej w Polance Wielkiej, w której, jak pisaliśmy w Faktach Oświęcim, policja zatrzymała w ostatnich dniach dwa prawa jazdy za nadmierna prędkość.

I w drugim przypadku kierowcę ukarano mandatem i punktami.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .