• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Jechali bez prawa jazdy

Reklama

Dwaj mężczyźni jechali samochodami bez prawa jazdy. Nie obowiązuje ich zakaz prowadzenia pojazdów, ale obaj mają cofnięte uprawnienia.


Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu w ciągu dnia pełnili służbę m.in. w Polance Wielkiej. Dokonywali rutynowych kontroli na ulicy Kasztanowej. Zatrzymali opla, którym podróżował 54-letni polanianin.

Okazało się, że kierowca nie może przedstawić funkcjonariuszom prawa jazdy, gdyż kiedyś je stracił i do tej pory nie postarał się o odzyskanie uprawnień.

Nocą samochodów na drogach jest mniej niż w dzień, więc częściej zwracają uwagę policjantów. Tak właśnie było w przypadku alfy romeo, która po godzinie drugiej w nocy jechała ulicą Ofiar Oświęcimia w Brzeszczach.

Zatrzymali ją miejscowi funkcjonariusze, patrolujący gminę. Za kierownicą siedział 57-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego również nie miał blankietu prawa jazdy, które utracił przed laty.

„Za kierowanie samochodem pomimo cofniętych uprawień do kierowania grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności” - przypomina Małgorzata Jurecka z oświęcimskiej komendy policji.

 
Promocja w eFO:

https://www.instagram.com/p/BuD6_DSHbXG/