Jechał slalomem. Inny kierowca zabrał mu kluczyki

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   24 września 2021 16:41

Dwa promile alkoholu miał w wydychanym powietrzu 62-letni mieszkaniec Kęt. Mężczyzna prowadził samochód. Wpadł dzięki interwencji obywatelskiej.

39-letni pan Robert jechał ulicą Kościuszki w Kętach. Dostrzegł przed sobą fiata, którego kierowca wykonywał dziwne manewry. Pojazd nie trzymał prostego toru jazdy i poruszał się slalomem.

W pewnym momencie fiat skręcił w boczną uliczkę i zatrzymał się. Pan Robert podszedł do samochodu, a gdy po otwarciu drzwi poczuł woń alkoholu, zabrał pijanemu kierowcy kluczyki i zadzwonił pod numer alarmowy 112.

Po chwili policjanci przejęli 62-latka i przewieźli go do Komisariatu Policji w Kętach. Badanie stanu trzeźwości wykazało dwa promile alkoholu.

„Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje pan Robert, który widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie dokonał jego ujęcia, nie dopuszczając, aby drogowy przestępca kontynuował jazdę” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .