Reklama
28 czerwca 2026, niedziela
Jechał motorem, choć nie powinien. Uderzył w tył samochodu - FOTO
- Paweł Wodniak
- 21 września 2023
- 16:43
Reklama
Nastolatek poranił się w środę po południu w wypadku drogowym. Fakty wskazują, że nie powinien wsiadać na motocykl w roli kierowcy.
17-letni mieszkaniec gminy Oświęcim jechał motocyklem honda ulicą Długą we Włosienicy, w ciągu drogi krajowej nr 44. Najechał na tył skody prowadzonej przez Ślązaka z Katowic. Chłopiec doznał obrażeń ciała. Zespół ratownictwa medycznego (ZRM) przewiózł go na leczenie do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Policjanci z drogówki ustalili, że nastolatek nie miał uprawnień do kierowania motocyklem posiadanym od miesiąca. Kupili mu go rodzice.„Nie zdawali sobie sprawy, że pojazd, który wybrał chłopak, miał większą pojemność silnika, a co się z tym wiąże do jego prowadzenia wymagane jest posiadanie prawa jazdy kategorii A2, które można uzyskać dopiero po ukończeniu 18 lat” - tłumaczy aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Oświęcimiu.Sprawę zbadają oświęcimscy kryminalni.

Do zdarzenia doszło na ulicy Długiej we Włosienicy. Fot. Policja