Janusz Chwierut: Są pewne granice, których przekroczyć nie można

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   22 czerwca 2020 14:01

Prezydent Janusz Chwierut odpowiada na list otwarty radnych PiS. Podkreśla w nim, że nie można wykorzystywać tragedii Auschwitz do partykularnych celów.

W ubiegłym tygodniu radny miejski Krzysztof Kuczek i powiatowy Jarosław Jurzak wystosowali w imieniu swoich klubów Prawa i Sprawiedliwości w obu radach list otwarty do mieszkańców powiatu oświęcimskiego.

Zarzucili prezydentowi Januszowi Chwierutowi i staroście Marcinowi Niedzieli, że nie uczestniczyli w oficjalnych obchodach pierwszego transportu Polaków do Auschwitz.

Na list otwarty odpowiedział dzisiaj prezydent Oświęcimia. Pisze, że są granice, których przekroczyć nie można.

„Nie wolno wykorzystywać pamięci ofiar i tragedii Auschwitz do swoich małych, partykularnych celów” – stwierdza Chwierut w swojej odpowiedzi, którą zamieszczamy poniżej.

Zobacz również:

Radni PiS: 14 czerwca zabrakło prezydenta i starosty

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .