Janusz Chwierut: Odpowiedzialność ponoszą politycy PiS

Redakcja eFO  |   Fakty  |   10 listopada 2020 17:51

Prezydent Oświęcimia nie owija w bawełnę. Jest zdania, że winę za protesty inspirowane przez kobiety w Polsce, w tym w Oświęcimiu, ponoszą politycy PiS.

Przypomnijmy, że Jakub Przewoźnik, Krzysztof Kuczek i Waldemar Łoziński z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Oświęcimia złożyli interpelację. Pytali w niej, czy po spacerze kobiet w grodzie nad Sołą, w którym na ulice Starego Miasta wyszło prawie cztery tysiące osób, w tym Janusz Chwierut, prezydent miasta, Krzysztof Kania, jego zastępca, i Piotr Hertig, przewodniczący rady miasta, samorządowcy przeszli kwarantannę zalecaną przez głównego inspektora sanitarnego.

„Brak przestrzegania zaleceń sanitarnych przez Panów Prezydentów i Pana Przewodniczącego tj. nie poddanie się autokwarantannie co najmniej przez 7 dni, jest świadomym stwarzaniem realnego zagrożenia wobec zdrowia pracowników Urzędu Miasta” – czytamy w interpelacji.

Prezydent Janusz Chwierut w odpowiedzi do radnych stwierdził, że od 2015 roku, kiedy Prawo i Sprawiedliwość objęło władzę, postępuje niszczenie demokracji w Polsce. Jego zdaniem objawia się to demontażem takich instytucji, jak Trybunał Konstytucyjny czy Sąd Najwyższy, które władza chce uzależnić od partyjnych decyzji.

„Ponadto rządzący wielokrotnie łamali zapisy polskiej konstytucji oraz wykazywali brak przestrzegania prawa, przekładając nad to swój partyjny interes. Jednak najgorsze co uczynili w ostatnich latach to doprowadzenie do podziału polskiego społeczeństwa, wykorzystując do tego partyjną tubę propagandową tzw. telewizję publiczną” – napisał prezydent Oświęcimia.

Włodarz stwierdził jednoznacznie, że za reakcję społeczeństwa po decyzji trybunału Julii Przyłębskiej w sprawie aborcji, zarówno polityczną, moralną jak i zdrowotną odpowiedzialność ponoszą politycy Prawa i Sprawiedliwości.

„Nie bacząc na dramatyczną sytuację epidemiczną parli do wydania wyroku, który wzbudził ogromne i uzasadnione protesty wielu środowisk, w tym przede wszystkim kobiecych. Moim zdaniem tak naprawdę jest to protest przeciwko łamaniu fundamentalnych wartości, jak wolność czy prawa człowieka, które podobnie jak tysiącom Polaków, także i dla mnie są szczególnie bliskie” – ocenił Janusz Chwierut.

„Mój spacer ulicami miasta, związany z apelem środowisk kobiecych, był wyrazem solidarności z jego uczestnikami i mieszkańcami Oświęcimia biorącymi udział w tym proteście! Jednocześnie wyrażam stanowczy sprzeciw wobec agresji, niszczeniu mienia publicznego i kościołów. Spacerując ulicami Oświęcimia starałem się zachować dystans społeczny oraz miałem założoną maseczkę, co wynika z zaleceń sanitarnych na czas pandemii” – zakończył prezydent Oświęcimia.

Zobacz również:

Radni „PiSzą” na potęgę

Komentarze
  • 11 listopada 2020 17:29

    Marko

    To ty gamoniu ponosisz odpowiedzialność jeszcze jako prezydent miasta samemu biorąc udział w takich hepeningach w czasie pandemii, ale co się dziwić należy do partii kłamców i przewrotowców…twój czas miejmy nadzieję szybko dobiegnie końca w naszym mieście…

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .