Janusz Chwierut odpowiada Prawu i Sprawiedliwości

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   14 lutego 2020 13:22

Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut odpowiada Prawu i Sprawiedliwości, którego lokalni działacze apelowali o reakcję w sprawie zachowania posła Marka Sowy.

Stanowisko prezydenta miasta publikujemy w oryginale.

Skierowane do mnie pismo to kolejny przykład na to, że władze Komitetu Terenowego Prawa i Sprawiedliwości w Oświęcimiu ciągle szukają okazji, by mnie zaatakować i podważyć moje działania.

Odpowiadając Przewodniczącemu Zarządu Zbigniewowi Starcowi, jednocześnie pełniącemu funkcję Wicewojewody Małopolskiego oraz Sekretarzowi Zarządu Jakubowi Przewoźnikowi, Radnemu Rady Miasta informuję, że z tego co mi wiadomo Polska jest jeszcze krajem demokratycznym.

Wolność słowa jest jednym z ważniejszych praw obywatelskich. Pełniąc funkcję prezydenta miasta staram się, aby te wartości były również przestrzegane w Oświęcimiu.

Nie byłem uczestnikiem zgromadzenia organizowanego 10 lutego przez oświęcimski Komitet Obrony Demokracji. Trudno mi więc odnosić się do wypowiedzianych tam słów czy sformułowań, a tym bardziej publicznie potępiać obecne na nim osoby.

Adresowany do mnie list odbieram jako przejaw hipokryzji członków Prawa i Sprawiedliwości, zwłaszcza w kontekście zachowania Poseł Joanny Lichockiej podczas ostatniego posiedzenia Sejmu RP. Widać więc, że Panowie chętnie stosują podwójne standardy w debacie publicznej.

Janusz Chwierut
Prezydent Oświęcimia

Zobacz również:

PiS apeluje do Janusza Chwieruta o potępienie Marka Sowy

Happening KOD w rocznicę wypadku Beaty Szydło – FILM, FOTO

 

 

Reklama

 

Komentarze
  • 14 lutego 2020 16:38

    kazimierz 01

    I cóż tu dodać do odpowiedzi Prezydenta Chwieruta. Sam sobie wystawił bardzo brzydkie świadectwo, a w niedzielę będzie się bił w piersi przed ołtarzem. A już sądziłem że bardziej arogancki być nie może, a jednak.

  • 14 lutego 2020 21:34

    hotin

    Czy na takiego partyjnego Prezydenta Miasta Pokoju głosowaliście? Brawo wy!

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa