Jakie są cztery podstawowe obowiązki małżeńskie i na czym one polegają?

Materiał sponsorowany  |   Fakty  |   8 maja 2018 07:51

Jakże często zdarzają mi się sytuacje, kiedy to podczas udzielania porady prawnej w sprawie rodzinnej, gdy przechodzę do omawiania obowiązków małżeńskich, widzę na twarzy moich klientów coraz większe oszołomienie.

Ich oczy robią się wielkie niczym pięciozłotówki, a szczęki mimowolnie opadają jakby pod wpływem betonowego obciążenia.

Moje zdziwienie wynikające z ich zaskoczenia jest równie wielkie, ale wynika to tylko z mojej naiwności polegającej  na założeniu, że decyzja o zawarciu małżeństwa podjęta jest po dogłębnym przemyśleniu.

O ile obowiązek wierności dla każdego z moich klientów był naturalny, o tyle wszystkie pozostałe były niczym odkrycie, że ziemia jest okrągła, niby oczywiste, a jakże zaskakujące.

A oto nasi bohaterowie w postaci czterech, jakże (nie)oczywistychobowiązków małżeńskich:

  1. Obowiązek wspólnego pożycia;
  2. Obowiązek wzajemnej pomocy;
  3. Obowiązek wierności;
  4. Obowiązek współdziałania dla dobra rodziny.

Naprawdę zaskakujące jest to na czym one polegają, jak należy je rozumieć? Jeżeli chcesz się tego dowiedzieć, to po prostu kliknij TUTAJ

Chcesz się w swojej sprawie skonsultować, wejdź na kancelaria-actio.com wypełnij formularz zgłoszeniowy, bądź zadzwoń bezpośrednio na nr: 12 411 05 94 i umów się na spotkanie.

Pamiętaj, że w każdy piątek uzyskasz Bezpłatną Poradę Prawną nie tylko w tej sprawie

Jeżeli jesteś z Oświęcimia lub okolic umów się na spotkanie w Oddziale Kancelarii „Actio”, który znajduje się przy ul. Klasztornej 2, w budynku jednego z czołowych biur nieruchomości w Oświęcimiu Biura Nieruchomości „G.B.I.”

Szczegóły znajdziesz na www.kancelaria-actio.com

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .