Jak zadbać o temperaturę w sypialni?

Materiał sponsorowany  |   Fakty  |   25 listopada 2021 05:14

Dobry materac to nie tylko komfort związany z odpowiednią twardością i doskonałym podparciem naszego kręgosłupa, ale również zapewnienie odpowiedniej temperatury. W czasie snu  temperatura naszego ciała ulega obniżeniu, wynika to ze spowolnienia funkcji fizjologicznych. 

Termoregulacja naszego ciała ma sporne znaczenie dla jakości naszego snu. Jeżeli jest nam zbyt gorąco faza REM staje się bardzo krótka. Zapewnienie właściwego komfortu podczas snu nie tylko poprawia jakość, ale również wydłuża fazę głębokiego snu, w trakcie którego najlepiej odpoczywamy. Przy wyższej temperaturze zaczynamy się pocić a faza REM jest krótsza. Należy więc zadbać o każdy szczegół by nasz sen mógł być w pełni komfortowy.

Nawet w zimie nie należy zapominać o wietrzeniu sypialni przed snem. Warto zrobić to porządnie. Optymalna temperatura do snu powinna wynosić między 16, a 19 stopni Celsjusza. 

Warto również zapoznać się z ofertą materacy dwustronnych lato/zima. Oznacza to, że materac posiada dwie użytkowe strony dedykowane dla poszczególnych pór roku. Strona zalecana do spania w zimie posiada najczęściej warstwę pianki termoelastycznej Visco, która pod wpływem temperatury dostosowuje się do kształtu naszego ciała.

Efekt ten sprawia, że materac nas przyjemnie „otula”, dodatkowo ten rodzaj pianki oddaje ciepło, dodatkowo nas ogrzewając w chłodne noce. Strona letnia materaca stworzona jest poprzez zastosowanie warstwy kokosu, która zapewnia lepszą wentylację wpływając korzystnie na nasze ciało w upalne dni. Dodatkową letnią stronę materaca tworzy pokrowiec przepikowany na podkładzie włókna puszystego. Ta strona materaca sprawia przez to wrażenie bardziej chłodnej, przewiewnej. 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Studio Materace znajdującego się przy ul. Unii europejskiej 61 w Oświęcimiu oraz zapraszamy na stronę internetową naszego sklepu studiomaterace.pl

Black Weekend

W dniach 26-28 listopada zapraszamy do skorzystania z promocji -15% z okazji trwającego w tym terminie Black Weekend. Promocja obowiązuję w salonach producenta w Oświęcimiu, Wadowicach, Izdebniku oraz w sklepie internetowym studiomaterace.pl

 

 

Zobacz również:

Czy wiesz, że wybór materaca ma wpływ na Twój kręgosłup? – FOTO

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .