Iwona Gibas nowym członkiem zarządu województwa

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   4 grudnia 2020 15:00

Pochodząca z Jawiszowic Iwona Gibas jest nowym członkiem zarządu województwa małopolskiego. Sejmik wybrał ją głosami 29 z 39 radnych.

Nowa członek zarządu ma 55 lat i była dotychczas wicemarszałkiem Sejmiku Województwa Małopolskiego, do którego weszła, startując z list Prawa i Sprawiedliwości. Iwona Gibas przez wiele lat blisko współpracowała z byłą premier, a obecnie eurodeputowaną Beatą Szydło, i prowadziła jej biura poselskie. Obie panie mieszkają w gminie Brzeszcze.

Jawiszowiczanka zastąpiła na stanowisku Edwarda Czesaka, także z PiS, którego oficjalnym powodem rezygnacji były względy osobiste.

Gibas od wielu lat angażuje się w działalność samorządową. W latach 2014-2018 była wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Oświęcimiu. Zawodowo jest zastępcą dyrektora hotelu Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej w Ustroniu. Jest absolwentką Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

„Iwona Gibas jest ambitną, pracowitą, kreatywną, dyspozycyjną i pogodną osobą, a co dla mnie najważniejsze godną zaufania. Wszystkie wymienione zalety spowodowały zaproszenie jej do pracy w zarządzie województwa małopolskiego” – przekonywał Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego.

29 radnych sejmiku zagłosowało za kandydaturą Iwony Gibas. Pięciu rajców było przeciw, a trzech wstrzymało się od głosu. Głosowanie było tajne i odbyło się w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie w warunkach reżimu sanitarnego.

„Dziękuję za rekomendację i zaproszenie do pracy w zarządzie. Jestem całym sercem dla Małopolski. Dziękuję za dwa lata doświadczenia w pracy sejmiku na stanowisku wiceprzewodniczącej oraz za wszystkie emocje, które mi dane było przeżyć. Wszystkie głosy są dla mnie wyzwaniem. Dziękuję jako przedstawicielka Małopolski Zachodniej. Czeka mnie dużo nauki, bo nie urodziłam się marszałkiem. Pozdrawiam wszystkich radnych, pracowników urzędu marszałkowskiego i wojewódzkich spółek. Razem będziemy budować Małopolskę” – powiedziała Iwona Gibas chwilę po wyborze.

Mieszkankę powiatu oświęcimskiego w fotelu wiceprzewodniczącego sejmiku województwa zastąpił 46-letni Wojciech Skruch z powiatu tarnowskiego.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .