Integracyjny Piknik Graffiti z Fundacją Kukuryku

0 Marcin Cichowski  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   27 września 2016

Fundacja Kukuryku zaprasza na Edukacyjno-Integracyjny Piknik Graffiti, który odbędzie się w piątek 30 września na terenie Powiatowego Zespołu nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Kętach.

– Wydarzenie to ma na celu podniesienie świadomości lokalnej społeczności na temat osób z niepełnosprawnością intelektualną, edukację dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie typów i przyczyn niepełnosprawności oraz form pomocy – mówi Beata Bohn z Fundacji Kukuryku. – Także rozwój empatii, więzi społecznych wśród mieszkańców poprzez działania z wykorzystaniem graffiti są waż nym aspektem.

Od godziny 9 czeka na uczestników mnóstwo atrakcji. Głównym punktem programu jest wspólne malowanie graffiti, podczas którego pod okiem artysty pana Kamila Adamusa powstanie 10 niebanalnych dzieł do tematu „niepełnosprawność”.

– W trakcie imprezy przeprowadzone zostaną również warsztaty graffiti dla wszystkich zainteresowanych – dodaje Beata Bohn. – Będzie można nauczyć się technik malarskich a także samemu spróbować sił przy tworzeniu obrazu.

Stanowiska będą przystosowane dla osób niepełnosprawnych, które również będą aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu. Przy licznych stoiskach będzie można zapoznać się z działalnością Placówek Warsztatów Terapii Zajęciowej z powiatu oświęcimskiego.

W punkcie informacyjnym PŚDS w Kętach będzie czekała na Państwa kadra psychologów, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania. Będzie można pobrać broszury edukacyjno-informacyjne, uzyskać kontakty do placówek służących pomocą niepełnosprawnym i ich rodzinom.

Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych, dobrej muzyki i słodkiego poczęstunku.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa