Inspektor kot skontrolował patrol drogówki na służbie – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   8 kwietnia 2020 16:15

Dostrzegł patrol drogówki na służbie. Postanowił go skontrolować. Nie, nie wyższy rangą policjant z oświęcimskiej komendy, ale kociak z sąsiedztwa.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego pełnili służbę na ulicy Jagiełły w Oświęcimiu. Ponieważ było ciepło, zostawili uchylone okna w radiowozie. Opuszczoną szybę dość szybko wypatrzył rezolutny i, jak się okazało, ciekawski kot.

„Żądny przygód futrzak, jednym susem wskoczył do radiowozu. Przespacerował się po desce rozdzielczej, po czym usiadł na oparciu siedzenia pasażera i zaczął obserwować pracę policjantów” – relacjonuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Mundurowi dostrzegli „kontrolera”, zrobili mu zdjęcia, a następnie podeszli do radiowozu, by przywitać się z czworonogiem. Gdy otworzyli drzwi, inspektor kot spokojnie i z gracją wyszedł z samochodu, przeszedł przez ogrodzenie sąsiedniej posesji i stamtąd kontrolował funkcjonariuszy, przyglądając się im bacznie.

„Policjanci sądzą, że kotek podpatrywał ich taktykę służby, związaną z wyłapywaniem piratów drogowych, aby te umiejętności wdrożyć w celu skutecznego łapania myszy . Na myśl nasuwa się przysłowie „Kiedy kota nie ma, myszy harcują”, a kiedy policjantów nie ma, piraci drogowi rajdują” – ocenia policjantka.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa