Inauguracja cyklu spotkań „Wokół historii Auschwitz”

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   12 maja 2022 12:47

Mieszkańcy Oświęcimia i okolic, chcący poznać dzieje niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz, mogą wziąć udział w nowym projekcie edukacyjnym.

Nowe przedsięwzięcie „Wokół historii Auschwitz” przygotowało Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście (MCEAH), które na pierwsze spotkanie zaprasza 21 maja.

„Niemal pięć lat funkcjonowania obozu na trwałe zmieniło sposób postrzegania Oświęcimia i jego okolic. Pamięć o zbrodniach, które zostały dokonane w czasie okupacji w Auschwitz, jest obecna wśród lokalnych mieszkańców. Lokalny wymiar historii Auschwitz – realia czasów okupacji, wysiedlenia mieszkańców, aktywność firmy IG Farbenindustrie, a także pomoc niesiona więźniom przez Polaków mieszkających w pobliżu tzw. strefy interesów obozu – zostanie zaprezentowany na tworzonej obecnie nowej wystawie polskiej. O tym i wielu innych płaszczyznach działalności muzeum, takich jak edukacja, badania naukowe, czy konserwacja, będziemy mówić podczas naszych spotkań” zapowiada Andrzej Kacorzyk, dyrektor MCEAH.

Spotkanie 21 maja rozpocznie się o godzinie 10 w siedzibie MCEAH. O godzinie 11.15 grupa wyruszy na zwiedzanie miejsca pamięci z przewodnikiem, które zakończy się o godz. 14.45.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy poprzez formularz internetowy lub pod numerem telefonu 33 844 81 21 do 18 maja lub zamknięcia listy.

Spotkania w ramach projektu „Wokół historii Auschwitz” będą się odbywały raz w miesiącu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jak oceniasz ofertę kulturalną powiatu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .