Hodował w domu konopie indyjskie

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   20 kwietnia 2016 13:39

Policjanci z grupy antynarkotykowej zlikwidowali uprawę konopi indyjskich i zatrzymali jej właściciela. Mężczyźnie grozi kara nawet do ośmiu lat więzienia.


W trakcie dochodzenia w jednej ze spraw narkotykowych kryminalni otrzymali informację, że 30-letni mieszkaniec Osieka hoduje konopie indyjskie, z których powstaje marihuana. Hodowla miała się znajdować w domu mężczyzny.

Funkcjonariusze pojechali do wskazanej miejscowości i w jednym z pokoi znaleźli specjalne, wykonane ze styropianu, pomieszczenie. Było w nim pięć krzewów konopi w różnym stadium rozwoju.

Ponadto „hodowca” miał kilka porcji gotowego narkotyku, wagę i młynek do mielenia suszu, a także wentylatory  i oświetlenie, przyspieszające wegetację roślin.

– Z posiadanych krzewów mężczyzna mógł uzyskać nawet kilkaset porcji suszu. W trakcie dalszego postępowania policjanci ustalą, czy zatrzymany trudnił się również rozprowadzaniem narkotyków – mówi aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, gdzie trafił podejrzany i zabezpieczone dowody rzeczowe.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .