Historia pewnej lodówki – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   14 czerwca 2019 07:00

Idąc ulicą Kopernika zobaczyliśmy na trawniku lodówkę i ślady kół. Uznaliśmy, że ktoś w ten sposób pozbył się lodówki. Historia urządzenia była jednak inna…

Lodówka owinięta folią spożywczą stała na terenie zielonym przy jednym z bloków. Na trawie odbite były wyraźne ślady kół samochodowych. Zdziwiliśmy się, że ktoś, kto załadował chłodziarkę na samochód, nie wywiózł jej do jednego z dwóch punktów selektywnej zbiórki odpadów, tylko zostawił w trawie.

Mimo, że z urządzenia wydobyła się nieprzyjemna woń, zainteresowaliśmy się wiszącymi na drzwiach kartkami. Na jednej było imię i nazwisko mieszkańca bloku przy ulicy Kopernika, przy którym stał elektrograt.

Poszliśmy pod adres z kartki, jednak w mieszkaniu nikogo nie było. Zagadnęliśmy za to jednego z mieszkańców bloku, który potwierdził, że to lodówka sąsiada, który od dłuższego czasu nie pojawia się w domu. Ostatecznie odłączone od prądu urządzenie, które nie było puste i dawało się we znaki organom węchowym mieszkańców, znalazło się przed blokiem.

Zarządca nieruchomości zlecił wywiezienie i utylizację lodówki odpowiedniej instytucji w Oświęcimiu. Jej pracownicy zabrali chłodziarkę. Jednak, gdy stwierdzili, że wewnątrz jest zepsuta i cuchnąca żywność, przywieźli ją z powrotem i postawili na trawniku.

„I tak sobie stoi, śmierdzi i dodatkowo coś z niej cieknie. A przecież odpady biologiczne są jednymi z najbardziej niebezpiecznych” – mówi nam jeden z mieszkańców bloku.

Skontaktowaliśmy się z zarządca nieruchomości, by zapytać, co dalej z urządzeniem.

„Współpracujemy z firmą, która zajmuje się utylizacją takich odpadów (żywności – przyp. aut.). Zgłosiliśmy już tę sprawę i czekamy na przyjazd ekipy” – mówił nam w środę Piotr Tatrocki, wiceprezes spółki Eurodom.

Dzisiaj lodówki na trawniku już nie było. Zostało tylko pytanie, czy chłodziarka po zabraniu jej przez pracowników instytucji, właśnie na jej terenie nie mogła poczekać na specjalistyczną firmę, która ją opróżni i zneutralizuje?

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa