Hat trick przeciszowskiej Jedynki – FOTO

Paweł Wodniak  |   Edukacja,Fakty  |   13 grudnia 2018 14:58

Szkoła Podstawowa nr 1 w Przeciszowie po raz trzeci wygrała małopolski konkurs „Odblaskowa szkoła”. Hat trick zrekompensował ogromne zaangażowanie uczniów.

Akcja była skierowana do wszystkich małopolskich szkół podstawowych. Zgłosiło się ich 340.

Ponad ćwierć wieku tradycji

„Dzięki tej inicjatywie na początku bieżącego roku szkolnego na terenie Małopolski w kamizelki i elementy odblaskowe zostało wyposażonych ponad 50 tysięcy uczniów” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Przeciszowska szkoła od ponad 26 lat uczestniczy w Ogólnopolskich Turniejach Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Jej uczniowie wielokrotnie wygrywali eliminacje  powiatowe, wojewódzkie i ogólnopolskie, zdobywając tytuły Mistrza Polski zarówno w kategorii drużynowej jak i indywidualnej.

„Realizując działania przy wsparciu policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, wykonali wielką pracę w zakresie promocji, kształtowania świadomości i postaw bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym” – tłumaczy Małgorzata Jurecka.

Każdy odblask ma na sobie

Swoje działania zwycięzcy skierowali do swoich koleżanek i kolegów ze szkoły podstawowej, rodziców, władz samorządowych i mieszkańców Przeciszowa. Zarówno bezpośrednio, jak i za pomocą mediów, w tym Faktów Oświęcim.

W gminie już trzy lata temu utarło się, że „w Przeciszowie każdy odblask ma na sobie”.

Uczniowie przeciszowskiej Jedynki zdobyli pierwsze miejsce, uzyskując 1865 punktów „za wszechstronne działania na rzecz bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym”.

Nagrodę w postaci 10 tysięcy złotych w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odebrała delegacja uczniów, Urszula Momot, dyrektorka szkoły i Małgorzata Matyja, koordynatorka projektu.

„Szkolną koordynacją działań w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła” od pięciu lat z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem zajmuje się właśnie Małgorzata Matyja” – ocenia policjantka.

Drugą lokatę z 1570 punktami zajęła Szkoła Podstawowa w Mniszowie w powiecie proszowickim, a trzecie Szkoła Podstawowa w Stroniu w powiecie wadowickim. Szkoły otrzymały kolejno osiem i siedem tysięcy złotych.

Droga na szczyt

Przeciszowska Jedynka w organizowanym od dziewięciu lat konkursie konsekwentnie pięła się w górę. W 2010 roku zdobyła dziewiąte miejsce, w 2011 – siódme, w 2014 – szóste, a w 2015 – drugie.

Od 2016 roku Przeciszów jest liderem „Odblaskowej szkoły”. To oznacza, że uczniowie utrzymują niezwykle wysoki poziom działań promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .