Grzegorz szaleje, strażacy walczą ze skutkami

0 Paweł Wodniak  |   Fakty,Meteo  |   29 października 2017

Huragan Grzegorz przechodzi nad Polską. Strażacy w powiecie oświęcimskim mają pełne ręce roboty. I tak będzie przez kolejne godziny.

Do akcji wyruszyli ratownicy z niemal wszystkich ochotniczych straży pożarnych ziemi oświęcimskiej. Interweniują także strażacy z powiatowej jednostki ratowniczo-gaśniczej.

Strażacy usuwają skutki wichur, a to głównie połamane gałęzie, konary i całe drzewa. Kilkadziesiąt minut temu drzewo przewróciło się na drogę wojewódzka nr 948 na górze Grojeckiej w Grojcu. Dopóki strażacy nie udrożnią tego odcinka, przejazd trasą Oświęcim – Kęty będzie niemożliwy (stan na godz. 10).

Meteorolodzy ostrzegają, że najsilniejsze porywy wiatru nawiedzą powiat oświęcimski we wczesnych godzinach popołudniowych.

Strażacy apelują, by bez potrzeby nie wychodzić z domów, a zwłaszcza unikać parków i cmentarzy. Na nekropoliach rosną bowiem dosyć słabe drzewa, podatne na porywy wiatru, które mogą się przewracać, zagrażając życiu i zdrowiu ludzkiemu.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa