Reklama
24 kwietnia 2026, piątek
Groził swojej byłej partnerce, że ją zabije
- Paweł Wodniak
- Na sygnale
- 19 marca 2025
- 14:38
Reklama
Na trzy miesiące trafił do aresztu 41-letni mieszkaniec Oświęcimia, który użył przemocy wobec swojej byłej partnerki i groził jej śmiercią.
Mężczyzna prawdopodobnie nie chciał pogodzić się z faktem rozstania z 36-letnią oświęcimianką. Śledził ją, zagroził utratą życia, a także spowodował u niej uszczerbek na zdrowiu.
Sprawa była poważna, więc policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań 41-latka. Już po kilkudziesięciu minutach wypatrzyli go na ulicach miasta, zatrzymali i przewieźli do Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Oświęcimiu.
Kryminalni zebrali dowody winy i przedstawili mężczyźnie zarzuty. Wystąpili do prokuratury, by podjęła wobec podejrzanego działania, które uchronią pokrzywdzoną przed nękaniem przez byłego partnera.
Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie oświęcimianina. Sąd przychylił się do tego wniosku. 41-latek konwojowany przez policjantów pojechał do aresztu śledczego.
Za groźby karalne grozi kara do trzech lat więzienia, a za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu dodatkowe dwa lata.