Gminy Polanka Wielka i Wągrowiec partnerami – FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty  |   11 września 2019 11:14

Gminy Polanka Wielka i Wągrowiec są od niedawna partnerskimi gminami. Współpraca ma przybliżyć te dwie gminy głównie w obszarze kultury, tradycji jak i gospodarczym.

Gmina Wągrowiec jest położona w województwie wielkopolskim na obszarze dawnego województwa pilskiego, zamieszkuje ją niespełna 12 tysięcy mieszkańców.

Wspólne dożynki

Wizyta delegacji wraz z orkiestrą dętą pod batutą Mariusza Płonki zwieńczona była uroczystościami dożynkowymi.

„Zgodnie z tradycją jaka od lat odbywa się w Polance Wielkiej  orkiestra rozpoczęła objazd po terenie sołectwa Łekno, przybliżając lokalne zwyczaje, a następnie przewodniczyła w korowodzie dożynkowym” – mówi Grzegorz Gałgan, wójt Polanki Wielkiej.

Podczas uroczystości dożynkowych włodarze obu gmin podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy gminami Polanka Wielka i Wągrowiec. Gminę z Wielkopolski reprezentowali Jerzy Łukaszczyk, Przewodniczący Rady Gminy i Przemysław Majchrzak – wójt, a gminę z Małopolski Daniel Gałgan, Przewodniczący Rady Gminy i Grzegorz Gałgan – wójt, którzy byli sygnatariuszami porozumienia.

„Akt ten ma na celu przybliżyć te dwie gminy głównie w obszarze kultury, tradycji jak i gospodarczym” tłumaczy” – wójt Polanki Wielkiej.

Prezent od druhów

Podczas wizyty Dariusz Nowak, prezes OSP Polanka Wielka przekazał miejscowym strażakom samochód operacyjny marki polonez caro. Był to prezent od małopolskich druhów. Prezent przyjął Łukasz Wiatrowski, prezes zarządu gminnego OSP Wągrowiec. Samochód służył w polańskiej jednostce przez kilkanaście lat.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa