Głupi żart przyczyną alarmu w Niwie

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   19 października 2015 12:38

To człowiek wzbudził alarm pożarowy w galerii handlowej Niwa w Oświęcimiu. O interwencji służb ratunkowych pisaliśmy w niedzielę wieczorem.

Alarm rozległ się w niedzielę o godzinie 19.16. Do galerii wyruszyły trzy zastępy strażackie z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Oświęcimiu. Trzynastu strażaków rozpoczęło wstępną ewakuację klientów i przystąpiło do poszukiwania dymu lub ognia.

Szybko jednak okazało się, że przyczyną alarmu nie był pożar, ale żartowniś, który wychodząc z Niwy wcisnął bez żadnego powodu ręczny ostrzegacz pożarowy. To wywołało interwencję służb ratowniczych.

Dowiedzieliśmy się, że sprawce alarmu i moment wciśnięcia przez niego włącznika zarejestrowały kamery monitoringu. Policjanci, którzy także w trybie pilnym przybyli do Niwy, ustalają teraz, kim jest nieodpowiedzialny osobnik. Sprawcy grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna.

– Tak lekkomyślne i karygodne zachowanie sprawcy mogło spowodować opóźnione dotarcie służb ratunkowych do ludzi potrzebujących pomocy – ocenia aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .