Gliński broni Beaty Szydło, parlamentarzyści chcą jej odwołania – FILM

x-news / Agencja TVN  |   Fakty  |   18 kwietnia 2021 14:26

Piotr Gliński, minister kultury broni nominacji Beaty Szydło do rady muzeum Auschwitz-Birkenau. Grupa parlamentarzystów chce jej odwołania z tego gremium.

Opozycja krytykuje powołanie Beaty Szydło w skład Rady Muzeum Auschwitz-Birkenau. Według parlamentarzystów jest to upolitycznienie tego organu i domagają się odwołania byłej premier. W proteście z Rady odchodzą jej członkowie. 

Natomiast minister kultury Piotr Gliński broni swojej decyzji

Podczas spotkania z dziennikarzami w Zakopanem, minister kultury wskazywał na zalety zasiadania europosłanki PiS w Radzie i przekonywał, że nie jest to związane z polityką.

„Nie wiem kto to upolitycznia, bo na pewno nie powołanie osoby, która ma demokratyczny mandat do bycia deputowaną europejską, a jeszcze niedawno była polskim premierem. Pani premier Szydło pochodzi z Ziemi Oświęcimskiej, jest muzealnikiem i jest wybitnym polskim politykiem” – stwierdził minister Gliński.

 

 

Grupa parlamentarzystów chce odwołania Beaty Szydło z rady muzeum Auschwitz. Pod wnioskiem podpisali się: Małgorzata Kidawa-Błońska, Joanna Kluzik-Rostkowska,  Sławomir Neumann, Urszula Augustyn,  Halina Bieda, Marcin Bosacki, Janusz Cichoń, Zofia Czernow, Zygmunt Frankiewicz, Kinga Gajewska, Stanisław Gawłowski, Marta Golbik, Michał Gramatyka, Maria Małgorzata Janyska, Danuta Jazłowiecka, Magdalena Kochan, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Ewa Kołodziej, Marek Krząkała, Maciej Lasek, Gabriela Lenartowicz, Beata Małecka-Libera, Ewa Matecka, Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Arkadiusz Myrcha, Dorota Niedziela, Małgorzata Pępek, Paweł Poncyljusz, Dariusz Rosati, Joanna Sekuła, Krystyna Sibińska, Tomasz Siemoniak, Andrzej Szewiński, Krystyna Szumilas i Iwona Śledzińska-Katarasińska.

 

 

Zobacz również:

Beata Szydło odstrasza kolejnych członków rady muzeum Auschwitz

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .