Genialna maturzystka z Grojca – FILM

Jola Wodniak i Paweł Wodniak  |   Edukacja,Fakty  |   19 lipca 2021 12:18

Dominika Kulig z Grojca zdała międzynarodową maturę, uzyskując 45 punktów na 45 możliwych. Taki wynik osiąga mniej niż jeden procent osób na całym świecie.

Filigranowa nastolatka jest absolwentką Szkoły Podstawowej w Grojcu i Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu. To właśnie tam jedna z nauczycielek dostrzegła niezwykły talent Dominiki do biologii i chemii i postanowiła go pielęgnować.

Dzięki odpowiedniej motywacji młoda grojczanka postanowiła pójść do szkoły, w której zda maturę międzynarodową. Niebagatelną rolę w realizacji tego zamierzenia miało wsparcie bliskich.

Dominika ukończyła Międzynarodowe Liceum Paderewski w Lublinie w klasie o profilu biologiczno-chemicznym i uzyskała najwyższe oceny z matury z każdego ze zdawanych przedmiotów.

„Od października rozpocznę studia medyczne na kierunku lekarskim” – mówi Faktom Oświęcim Dominika Kulig.

Nie wie jeszcze, gdzie, bo o genialną nastolatkę „biją się” uczelnie zarówno w kraju, jak i za granicą.

Dominika jest przykładem na to, że odpowiednio motywowany talent może wynieść na wyżyny nie tylko młodych ludzi z metropolii, ale także skromną nastolatkę z niewielkiej miejscowości.

Z Dominiką Kulig, genialną maturzystką z powiatu oświęcimskiego, rozmawia przed kamerą eFO Paweł Wodniak.

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .