Gdzie są pieniądze ze zbiórki na seicento dla Sebastiana?

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   11 kwietnia 2019 18:32

Zniknęły pieniądze ze zbiórki na seicento dla Sebastiana Kościelnika. Zawiadomienie do prokuratury złożył sam organizator zrzutki Rafał Biegun.

Przypomnijmy, że 10 lutego 2017 roku w Oświęcimiu doszło do wypadku drogowego kolumny rządowej Beaty Szydło z fiatem seicento prowadzonym przez 20-letniego wówczas maturzystę Sebastiana Kościelnika.

Zanim jeszcze dochodzenie w tej sprawie ruszyło pełna parą, cześć ludzi władzy orzekła, że to młody oświęcimianin winny jest spowodowania tego zdarzenia. Proces sądowy w tej sprawie cały czas trwa.

Trzy dni po wypadku 38-letni Rafal Biegun zorganizował na portalu pomagam.pl zbiórkę pieniędzy na zakup samochodu dla Sebastiana Kościelnika. Miał to być używany fiat seicento, który zastąpiłby pojazd stojący do dzisiaj na parkingu policyjnym.

Mieszkający w wówczas w Wielkiej Brytanii Polak z Suchej Beskidzkiej chciał zebrać pięć tysięcy złotych. Tymczasem w akcji wzięło udział 8069 osób, które wpłaciły łącznie 150 tysięcy 634 złote. Pieniądze miały trafić na konto depozytowe.

Bezpośrednio po zakończeniu zbiórki Sebastian Kościelnik i jego adwokat Władysław Pociej zdecydowali, że pieniądze pozostaną na tym koncie do zakończenia postępowania sądowego. Później miała zapaść decyzja o przekazaniu całej kwoty na cele charytatywne.

Kwota nie trafiła na wspomniane konto depozytowe. Nie trafiła też do Sebastiana. Portal Wirtualna Polska ustalił, że bliska Rafałowi Biegunowi osoba wymogła na nim, by przelał pieniądze ze zbiórki na jej konto.

„Tak wynika z zawiadomienia, które trafiło do prokuratury. Jak czytamy w piśmie, część kwoty ze zbiórki przelanej na prywatne konto miał zająć komornik, reszta miała zostać przeznaczona na spłatę czynszu i bieżące wydatki” – pisze wp.pl.

Zawiadomienie w sprawie pieniędzy do Prokuratury Rejonowej w Krakowie-Podgórzu złożył Rafał Biegun.

“Co tu komentować?” – odpisał Rafał Biegun na nasza prośbę o komentarz do całej sprawy. Jednocześnie poinformował eFO, że zanim złożył zawiadomienie do prokuratury, przesłał e-mail Władysławowi Pociejowi, pełnomocnikowi Sebastiana Kościelnika. Odpowiedzi jednak nie otrzymał.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa