Fundacja szerokich horyzontów już działa – FOTO

Marcin Cichowski  |   Fakty  |   31 października 2015 14:27

Oficjalnie działa niecałą dobę, a już na swoim koncie ma prawie trzy tysiące złotych. Fundacja Rozwoju Oświaty, Polityki Społecznej, Sportu i Kultury, czyli FROPSSiK w piątek 30 października zainaugurowała swoją działalność.

Podczas imprezy trwała zbiórka publiczna na zakup nowych komputerów dla Szkoły Podstawowej w Grojcu. Przeprowadzono także aukcję, w trakcie której za obraz 10-letniej Wiktorii Wójcik wylicytowano 700 złotych. Łącznie zbiórka przyniosła dochód w wysokości 2889,96 zł, jednakże wiele kolejnych osób zadeklarowało chęć wpłat na konto fundacji.

– Jest to historyczna chwila w naszej gminie – powiedział Mirosław Smolarek, zastępca wójta witając gości przybyłych na inaugurację działalności Fundacji Rozwoju Oświaty, Polityki Społecznej, Sportu i Kultury. Przypomniał zebranym, że pomysłodawcą powstania fundacji jest wójt Albert Bartosz.

FROPSSiK stawia sobie ambitne cele. Chce prowadzić wszechstronną działalność na rzecz rozwoju Gminy Oświęcim i wspierania jej mieszkańców, pozyskiwać środki unijne na różnorodne projekty. Oprócz celów zawartych w nazwie organizacji, w kręgu jej zainteresowań są także szeroko pojęte działania na rzecz rozwoju gospodarczego i promocji lokalnej przedsiębiorczości.

Podczas inauguracji przedsiębiorcy i artyści, którzy wsparli nowo powstałą fundację otrzymali z rąk wójta i prezes fundacji Beaty Smolarek odebrali Certyfikaty Dobroczynności.

Certyfikaty otrzymali Łukasz Dziędziel – Firma OMAG, Michał Dębowski – Zakład Usług Budowlanych „Dębowski”, Krzysztof Wysogląd – Firma „Konkret”, Piotr Rosner – P.U.H. ROSNER, Piotr Folga, Sławomir Płonka, Jerzy Tatoń – Firma Enel Projekt, Zbigniew Kowalski – Firma KOMABUD, Jerzy Mazur – Firma KOMABUD, Miłosz Biczak – Usługi Budowlane „Miłosz”, Krzysztof Kubiczek – Szkółka drzew i krzewów ozdobnych Kubiczek, Ryszard Tekieli – akustyk, nagłośnieniowiec, Zespół PM2 Collective oraz Małgorzata Matusiak – Prezes Zarządu ABS Banku Spółdzielczego.

Gorącymi oklaskami powitano członków rady fundacji i jej zarząd. W skład rady weszli: Anna Krawczyk – specjalistka od pisania projektów unijnych, Beata Łakomy – nauczyciel w przedszkolu w Zaborzu, Przemysław Jelonek – strażak zawodowy i prezes OSP w Brzezince oraz Tomasz Klęczar – pracownik urzędu gminy Oświęcim.

Z kolei zarząd fundacji tworzą: prezes Beata Smolarek – nauczyciel języka angielskiego w SP w Grojcu, wiceprezes Anna Fajfer – główny specjalista ds. rozwoju gospodarczego i projektów strategicznych w UG Oświęcim i wiceprezes Arkadiusz Kuwik – sołtys Stawów Monowskich, społecznik.

– Obiecujemy, że nie zmarnujemy ani złotówki. Co więcej, ja już wiem, że uda nam się te środki pomnożyć, nie tylko poprzez zbiórki publiczne, jak ta dzisiejsza, ale także przez pozyskiwanie środków zewnętrznych w różnego rodzaju projektach i konkursach – zapewniła pani prezes.

Radości z powstania fundacji nie krył również Albert Bartosz.

– Mniej więcej sześć lat temu zakładałem Fundację Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy. Zewsząd słyszałem: „daj sobie spokój, to nie ma sensu”, „to się nie uda w Oświęcimiu”, „to nie ma racji bytu”. No i to „nic” to ponad 20 dzieciaków, na których leczenie zebraliśmy blisko pół miliona złotych – powiedział wyraźnie wzruszony Albert Bartosz. – Oprócz wsparcia finansowego tworzymy naszą społeczność MOWP, rodzinę, w której wszyscy dobrze się czują. Kiedy zostałem wójtem gminy Oświęcim, postanowiłem przenieść swoje doświadczenia na grunt tejże gminy.

Na scenie wystąpiły trzy utalentowane muzycznie uczennice z miejscowej podstawówki. Aleksandra Pędrys zaśpiewała piosnekę pt. „Eldorado”, Klaudia Darżynkiewicz utwór pt. „Szkolny Rock and Roll”, Patrycja Jurecka piosenkę pt. „Żyj do przodu”.

Po występie dziewcząt na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru, zespół PM2 Collective. Grupę tworzą artyści grający muzykę country w nowoczesnym stylu. Muzycy wystąpili za darmo. Podkreślili, że czują się „ojcami chrzestnymi” FROPSSiK-a i obiecali jego dalsze wsparcie.

 

Fot. Rafał Lorek

Komentarze
  • 31 października 2015 15:29

    mieszkanka gminy

    Super, oby tak dalej! Bardzo dobra inicjatywa Panie wójcie:)

  • 1 listopada 2015 00:10

    Zdziwiona

    Nowe okna w szkole w Grójcu. Nowe lazienki w szkole w Grójcu. Nowa sala przed szkolną w Grójcu. Zbiórka spoleczna na nowe kompy dla szkolny w Grójcu. Tylko zlosliwy idiota by pomyslal, ze ma to związek z panem Wice Wojtem i jego zona a jakże z Grójca. PRAWDA? Takie przekręty na oczach wszystkich kilka miesięcy po wyborach. Gratuluje tupetu panu Smolarkowi !!!

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .