Finał akcji Teddy Bear Toss – 450 pluszaków od kibiców trafi do dzieci

0 Marcin Cichowski  |   Fakty,Hokej  |   13 marca 2018

450 pluszaków przekazanych przez kibiców Unii Oświęcim, podczas meczu hokejowego trafią do dzieci pokrzywdzonych przemocą oraz uczestniczących w zdarzeniach drogowych.

Paweł Kram, prezes Oświęcimskiego Sportu S.A.,  na ręce inspektora Roberta Chowańca przekazał część maskotek podarowanych przez kibiców hokeja na lodzie, wrażliwych na los dzieci, znajdujących się niejednokrotnie w bardzo trudnych sytuacjach życiowych.

Wspólna akcja

Akcja „Teddy Bear Toss”, odbyła się w lutym..  Zorganizowali ją już po raz trzeci  Oświęcimski Sport S.A, UKH oraz   Stowarzyszenie MotoGALICJA, a odpowiedziało na nią wielu fanów hokeja na lodzie.

Akcja polega na tym, że fani hokeja przynoszą na mecz pluszowe zabawki i  rzucają je na lód, gdy gospodarze strzelą pierwszego gola. W tym roku,  podczas meczu pomiędzy Unią Oświęcim, a GKS Tychy kibice na tę wyjątkową chwilę nie musieli długo czekać. W dziewiątej minucie pierwszej tercji pierwszego gola dla Unii Oświęcim strzelił Adam Rufer i wtedy z trybun posypało się ponad 450 pluszaków.  Następnie maskotki zostały zebrane przez organizatorów oraz  zawodników Uczniowskiego Klubu Hokejowego.

 

Maskotki przekazane przez kibiców Unii Oświęcim, podczas meczu hokejowego trafią do dzieci  pokrzywdzonych przemocą oraz uczestniczących w zdarzeniach drogowych.

Fot. KPP w Oświęcimiu

 

Pluszaki trafią do policjantów ogniwa patrolowo interwencyjnego , którzy najczęściej interweniują w przypadku zgłoszenia awantury domowej, dzielnicowych, którzy w ramach programu Niebieskie Karty odwiedzają rodziny dotknięte przemocą domową oraz policjantów w ruchu drogowego, którzy podejmują działania na miejscu zdarzenia drogowego. Oprócz Policji maskotki trafiły również do ratowników medycznych z Pogotowia Ratunkowego oraz  ratowników Maltańskiej Służby Medycznej.

Maskotki z zeszłorocznej akcji trafiły  natomiast do strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie oświęcimskim.

Podczas wielu zdarzeń dorosłym towarzyszą dzieci, które niejednokrotnie nie rozumiejąc sytuacji, przeżywają trudne chwile. Pluszak do którego będzie się mogło przytulić dziecko, wręczony przez policjanta, strażaka, czy ratownika medycznego z całą pewnością  odwróci jego uwagę od spraw dorosłych.  W związku z powyższym służby ratunkowe dziękują organizatorom akcji oraz kibicom hokeja na lodzie, za ten wyjątkowy dar, który z całą pewnością będzie miał ogromne znaczenie dla najmłodszych uczestników różnego rodzaju zdarzeń.

 

O akcji pisaliśmy więcej w artykule:

Kibice Unii zasłużyli na medal… i to nie jeden – FOTO

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa