Europejski dzień umiejętności zawodowych w Ekonomiku – FILM, FOTO

Paweł Wodniak  |   Edukacja,Fakty  |   13 maja 2022 15:42

Powiatowy Ekonomik w Europejskim Tygodniu Umiejętności Zawodowych zaprosił do siebie ósmoklasistów, by przedstawić im swoją ofertę.

Spotkanie było okazją do podsumowania zagranicznych praktyk uczniów Powiatowego Zespołu nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu, a także promowania kształcenia i szkolenia zawodowego oraz wynikających z nich dobrych praktyk.

„Bardzo się cieszę, biorąc pod uwagę zawirowania ostatnich lat na świecie, że te praktyki w ogóle mogły się odbyć. Dzięki programowi Erasmus nasza młodzież miała okazję, by praktykować w Niemczech. Naszym wielkim domem jest Europa i warto o tym pamiętać w tym szczególnym czasie. Możemy bez ograniczeń podróżować po krajach Unii Europejskiej i pracować w krajach wspólnoty, co ma niebagatelne znaczenie także dla uczniów tej szkoły, kształcącej w sektorze usług. Obecnych na sali ósmoklasistów zachęcam do kontynuowania nauki w Ekonomiku. W tej placówce wykształcą was m.in. na świetnych kucharzy. I mówię to z doświadczenia, bo wiele razy miałem okazję skosztować specjałów, które wyszły spod ręki uczniów Ekonomika – powiedział wicestarosta.

Małgorzata Cyran, wicedyrektor szkoły, podkreśliła, że PZ nie 4 utrzymuje bardzo dobre kontakty z miejscowymi pracodawcami, co przekłada się na wartościowe praktyki dla uczniów. Biznesmeni współpracujący z Ekonomikiem również uczestniczyli w spotkaniu z okazji Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych.

„Nasza młodzież jest postrzegana jako bardzo dobrze przygotowana do wejścia na rynek pracy, nie tylko polski, ale i europejski. Od kilkunastu lat realizujemy projekty finansowane z funduszy unijnych. Był „Leonardo”, obecnie jest „Erasmus+”, już kolejna edycja. Udział naszych uczniów w tych projektach daje im wiele możliwości. Otwiera na współczesny, dynamicznie zmieniający się świat, w którym dzięki nabytym umiejętnościom i kontaktom mogą w pełni poczuć się Europejczykami” – stwierdziła Małgorzata Cyran.

W roku szkolnym 2021/2022 oświęcimski Ekonomik otrzymał znak jakości Europejskiego Korpusu Solidarności ze statusem organizacji wiodącej. Szkoła uzyskała też akredytację „Erasmus+” do 2027 roku w sektorze kształcenie i szkolenia zawodowe.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jak oceniasz ofertę kulturalną powiatu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .