Energylandia w czołówce europejskich parków rozrywki

Redakcja eFO  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   25 maja 2023 16:00

Park rozrywki Energylandia zajął pierwsze miejsca w trzech kategoriach na pięć możliwych w najnowszym raporcie „Theme Park Check Europe 2023”.

Dotychczas zatorską Energylandię odwiedziło 10,5 miliona osób z całej Europy. Niedawno eksperci z renomowanej firmy Travelcircus dokładnie zapoznali się z działalnością i atrakcjami 74 najpopularniejszych parków rozrywki w Europie. Badanie obejmowało porównanie cen i ocenę 2.545 atrakcji. jego efektem jest najnowszy raport „Theme Park Check Europe 2023”.

„Energylandia zyskała miejsce w elitarnym gronie, znajdując się w TOP 4 najlepszych europejskich parków rozrywki. Ta wyjątkowa pozycja przyniosła dla nas wiele innych prestiżowych wyróżnień, potwierdzając jego znaczenie jako atrakcji turystycznej na skalę europejską. Energylandia zajęła pierwsze miejsce aż w trzech kategoriach na pięć możliwych – Najwyżej oceniany Park Rozrywki w Europie, 
Najlepszy stosunek jakości do ceny i Park Roller Coasterów numer 1 w Europie” – cieszy się Justyna Dziedzic, dyrektor do spraw marketingu parku rozrywki Energylandia w Zatorze.

W TOP 4 europejskich parków istniejącą zaledwie od dziewięciu lat Energylandię wyprzedziły niemiecki Europa Park, Efteling i Disneyland. Przed ogłoszeniem raportu eksperci wzięli pod uwagę różnorodne czynniki, takie jak stosunek jakości do ceny, oceny i recenzje, aktywność w mediach społecznościowych oraz atrakcje dla różnych grup wiekowych. Energylandia jest jedynym polskim parkiem rozrywki w zestawieniu.

„Warto również wspomnieć, że w maju 2023 roku Energylandia Water Park zdobył pierwsze miejsce w rankingu portalu Interhome, stając się tym samym Najlepszym Parkiem Wodnym w Europie. Te wszystkie osiągnięcia i nagrody są zasługą nie tylko zaangażowania personelu i twórców parku, ale przede wszystkim niesamowitych gości, którzy odwiedzają Energylandię i wpływają na jej dynamiczny rozwój” – dodaje Justyna Dziedzic.

 

.
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . .