Emocje przy podpisaniu umowy na budowę obwodnicy Oświęcimia

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   10 lipca 2020 15:44

Dzisiaj nastąpiło podpisanie umowy na budowę obwodnicy Oświęcimia. Zbuduje ją firma Budimex. Podczas spotkania nie zabrakło emocji.

Podpisanie umowy pomiędzy inwestorem a wykonawcą, było zwieńczeniem długiej drogi przygotowującej budowę dziewięciokilometrowej obwodnicy, będącej częścią większej inwestycji, jaka jest stworzenie 40-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S1 od węzła Kosztowy II Mysłowice do węzła Suchy Potok w Bielsku-Białej. Koszt obwodnicy wynosi ponad 467 milionów złotych.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu, w podpisaniu umowy nieopodal Castoramy uczestniczyli, aczkolwiek bez formalnego zaproszenia, poseł Dorota Niedziela, Marcin Niedziela, starosta oświęcimski, Teresa Jankowska, członek zarządu powiatu, Janisz Chwierut, prezydent Oświęcimia jego zastępca Andrzej Bojarski oraz Mirosław Smolarek, wójt gminy Oświęcim.

„W swoim niepozbawionym wątków politycznych wystąpieniu minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podkreślił, jak ważna jest dla Oświęcimia wspomniana inwestycja. Podkreślił zasługi swojego rządu w doprowadzeniu do realizacji tego zadania, jednakże z niezrozumiałych powodów zupełnie pominął istotną rolę samorządów w tym zadaniu” – informuje oświęcimskie starostwo.

Zbigniew Starzec, wicewojewoda małopolski napisał na swoim profilu na Facebooku, że podczas dzisiejszej plenerowej konferencji prasowej „mieliśmy do czynienia z działaniem oświęcimskiej elity Platformy Obywatelskiej, poseł Dorota Niedziela, starosta Marcin Niedziela, prezydent Janusz Chwierut i wójt Mirosław Smolarek z metodą na Nitrasa (pisownia oryginalna).

„Przerywanie konferencji Ministra Andrzeja Adamczyka, blokada mikrofonu dyrektorowi GDDKiA (Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – przyp. red.) i wykonawcy budowy! Dramat i żenada” – pisze Zbigniew Starzec na FB.

Wicewojewodzie małopolskiemu i byłemu staroście oświęcimskiemu odpisał bardzo szybko wójt Mirosław Smolarek.

„Wielokrotnie byłem w Warszawie uzgadniając przebieg obwodnicy, by pogodzić interesy mieszkańców Pław i Harmęż z interesami muzeum i turystów. Jak nas nie ma bo nie jesteśmy zaproszeni to macie pretensje, że nie ma samorządowców, a przecież każdy może przyjść. Jak przychodzimy jesteśmy traktowani jak trędowaci bez możliwości zabrania głosu” – czytamy we wpisie wójta gminy Oświęcim.

Władze powiatu są zdania, że gorąca atmosfera, która towarzyszyła uroczystemu podpisaniu umowy nie była spowodowana wyłącznie wysoką temperaturą.

„Z pewnością na wyrażone przez jej uczestników emocje w dużej mierze miała wpływ kończąca się kampania wyborcza przed II turą wyborów prezydenckich. Kurz bitewny kiedyś opadnie, a tak ważna dla Oświęcimia i całego powiatu droga będzie służyć nam wszystkim, bez względu na polityczne zapatrywania” – stwierdzają włodarze powiatu w swoim komunikacie.

Zobacz również:

Budimex zbuduje obwodnicę Oświęcimia

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .