Elektrownie słoneczne w Twojej gminie

Materiał sponsorowany  |   Fakty,Meteo  |   25 marca 2020 10:14

Instalacje fotowoltaiczne coraz bardziej są widoczne na naszych polskich dachach. Dlaczego warto je montować? Czy naprawdę są opłacalne?

Czy mogę ją zakupić jeśli nie posiadam odpowiednich funduszy?
Na jakie wsparcie rządu mogę liczyć?
Jak wyglądają gwarancje?
Czy pomimo panującej sytuacji w kraju powinienem zdecydować się na taką inwestycję?

Poprosiliśmy ogólnopolską firmę z branży OZE, która działa w Oświęcimiu o odpowiedzi na te pytania.

Ten artykuł wyjaśni powyższe kwestie i pomoże podjąć odpowiednie decyzje. Porozmawiamy z Mateuszem Stańko z działu obsługi klienta firmy IDEA PV z Oświęcimia.

Dlaczego warto montować elektrownie słoneczne?

Instalacja fotowoltaiczna wytwarza prąd elektryczny który może zaspokoić 100% zapotrzebowania na energię elektryczną. Dzięki takiej inwestycji klient staje się niezależny od elektrowni jaki i rosnących cen za prąd. 

Czy taka inwestycja jest rzeczywiście opłacalna?

Praktycznie każda instalacja fotowoltaiczna zwraca się w przeciągu 5-6 lat od założenia. Gwarancja mocy uzysku to nawet 30 lat. Dzięki założeniu instalacji PV inwestujemy we własną elektrownię słoneczną dzięki czemu uwalniamy się od faktur za prąd, które stają się praktycznie 80-90% niższe.

Czy klient może zakupić taką instalacje jeśli nie posiada środków finansowych?

Oczywiście, proponujemy spłatę instalacji nawet na 10 lat. Koszty kredytu w IDEA PV to tylko 2,4% w skali roku. W ponad 93% przypadków klientów rata spłaty instalacji fotowoltaicznej jest niższa od rachunku który płaci każdego miesiąca. Decydując się na zakup instalacji fotowoltaicznej ze spłatą na 10 lat twoje oszczędności są widoczne od razu.

Na jakie wsparcie rządu może liczyć klient?

Obecnie każde gospodarstwo domowe które zakupi elektrownię słoneczną od2 do 10 kW otrzyma 5000 zł z programu rządowego „Mój prąd”. Dodatkowo można skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej zależnej od podatku który odprowadzamy 17% lub 32 % Dzięki takim dodatkowym instrumentom wsparcia instalacja PV zwraca się jeszcze szybciej.

Jak wygląda u Państwa gwarancja i serwis?

W naszej firmie można zakupić panele gdzie gwarancja na uszkodzenia mechaniczne jest 20 letnia a na uzysk 30 lat. W naszej ofercie klient znajdzie czołowego producenta paneli marki Hyundai oraz polskiego producenta ML System który produkuje specjalne panele dla naszej firmy. 

Każda instalacja posiada własny monitoring i w razie problemów jesteśmy zdalnie pomoc każdemu klientowi. Dodatkowo w całej Polsce mamy serwis mobilny. 

Sytuacja

Obecnie w całym kraju każdego dnia powstaje około 600 instalacji fotowoltaicznych czyli 18 tysięcy miesięcznie. Środki dotacji coraz szybciej się wyczerpują więc każdemu zależy na skorzystaniu z dotacji. Mimo pandemii która panuje instalacje fotowoltaiczne dalej się sprzedają i są montowane dlatego że zakup instalacji w specjalnym finansowaniu nie podnosi budżetu domowego jesteśmy w stanie już od następnego miesiąca oszczędzać na rachunku z energię.

Obecnie posiadamy programy dzięki którym możemy zaprojektować zdalnie każda instalację fotowoltaiczna. Projektanci potrzebują większego wsparcia klientów ale dzięki temu każdy klient otrzymuje rabat w wys. 500 zł. Doradcy techniczni i montażyści są przygotowani na pracę w tych trudnych chwilach. Cała firma trzyma się odgórnych wytycznych.

Co zrobić żeby zamontować taką instalację na własnej posesji? 

Nasi doradcy techniczni są dostępni dla Państwa w każdej gminie. Wystarczy zadzwonić na ogólnopolską linię 33 480 25 25 i 699 60 60 60 lub przez formularz zgłoszeniowy dostępny na dotacjaoze.pl

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa