Ekstremalne warunki na zawodach strażackich – FILMY, FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   16 czerwca 2019 18:14

Upał dawał się we znaki na zawodach strażackich w Oświęcimiu. Jednak zawodnicy występujący w pełnym rynsztunku dawali z siebie wszystko.

W miejsko gminnych zawodach pożarniczych ochotniczych straży pożarnych zrzeszonych w oddziale Miejsko-Gminnym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Oświęcimiu uczestniczyło 29 drużyn do 16 i powyżej 16 lat.

Na boisku osiedla Monowice zawodnicy zmagali się nie tylko z ćwiczeniami bojowymi i biegiem sztafetowym, ale także z upałem.

W grupie żeńskich młodzieżowych drużyn pożarniczych do lat 16 zwyciężyła Ochotnicza Straż Pożarna we Włosienicy. Drugie miejsce zajęła OSP w Porębie Wielkiej, a trzecie OSP w Stawach Monowskich.

Zmagania w męskich drużynach do 16 lat wygrała OSP w Porębie Wielkiej, przed OSP w Stawach Monowskich i OSP we Włosienicy.

Pierwsze miejsce na podium wśród żeńskich młodzieżowych drużyn pożarniczych powyżej 16 lat zajęła OPS w Stawach Monowskich, która wyprzedziła OSP w Broszkowicach o OSP we Włosienicy.

Natomiast w tej samej kategorii wiekowej, ale w drużynach męskich najlepsza okazała się OSP Poręba Wielka (II). Drugą lokatę wywalczyła OSP w Oświęcimiu, natomiast trzecią OSP we Włosienicy (I).