Ekologiczny patrol dotarł do Oświęcimia – FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty,Meteo  |   3 lipca 2019 10:21

Ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski oraz 13 wolontariuszy wzięli udział w 53. edycji spływu kajakowego Trzy Zapory. Sprzątali w trakcie jego trwania.

Uczestnicy spływu pokonali trasę z Jeziora Żywieckiego do Oświęcimia

Posprzątaliśmy plażę nad tym jeziorem, a poza tym skontrolowaliśmy brzegi Soły. Dobra pogoda sprzyjała, więc nad rzeką odpoczywało wielu turystów, ale niestety nie wszyscy zadbali, żeby potem pozbierać swoje śmieci. Jest tam zatem mnóstwo puszek, szklanych i plastikowych butelek, różnych pozostałości po grillach” – relacjonuje mówi Dominik Dobrowolski, apelując do lokalnych samorządów o efektywniejszą edukację i rozwój selektywnej zbiórki odpadów.

Przedstawiciele grupy Synthos oraz ekolog Dominik Dobrowolski już zadeklarowali, że będą regularnie sprzątać rzeki i tereny nadrzeczne na Śląsku i Małopolsce, zachęcając do akcji samorządy i mieszkańców, tak aby wspólnie przyłączyć się do międzynarodowego ruchu na rzecz powstrzymania zaśmiecenia środowiska wodnego.

Trzeba zabiegać o to, aby śmieci nie dostawały się do rzek, bo właśnie nimi docierają do Bałtyku” – przekonuje Dominik Dobrowolski.

Ocenia się że ponad 80 procent śmieci w środowisku wodnym pochodzi z lądu w efekcie śmiecenia czy niewłaściwej gospodarki odpadami. Dlatego tak ważna jest edukacja ekologiczna wśród wszystkich, którzy korzystają z rzek czy odpoczywają na ich brzegach.

Kolejny Recykling Rejs

Kolejna akcja sprzątania Soły z udziałem wolontariuszy Synthos i mieszkańców Oświęcimia planowana jest tuż po wakacjach, we wrześniu” – informuje Fakty Oświęcim Piotr Drozdowicz, asystent akcji Recykling Rejs.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa