eFO i Safety MED rozdawały środki ochrony w Oświęcimiu – FILM, FOTO

Materiał partnerski  |   Fakty  |   8 kwietnia 2020 13:52

Przedstawiciele Faktów Oświęcim i firmy Safety MED z Łęk rozdawali dzisiaj w Oświęcimiu maseczki ochronne, rękawiczki jednorazowe i żele antybakteryjne.

Fakty Oświęcim zaproponowały Michałowi Szłapie, właścicielowi firmy, by wspólnie zorganizować taką akcję. Ten ochoczo przystał na nasz pomysł i postanowił przeznaczyć kilkaset maseczek papierowych i bawełnianych, rękawiczek nitrylowych oraz kilkadziesiąt płynów antybakteryjnych mieszkańcom stolicy powiatu. Głównie seniorom.

W redakcji eFO wybraliśmy kilka miejsc w różnych częściach miasta, gdzie rozdawaliśmy środki ochrony osobistej, tak potrzebne w czasie zagrożenia epidemicznego.

Firma Safety MED z Łęk, który na co dzień handluje produktami służącymi prawidłowej higienie, podarowała już swoje produkty szpitalom w Cieszynie i Bielsku-Białej. Wkrótce jej samochód firmowy podjedzie też pod Szpital Powiatowy w Oświęcimiu, gdzie kolejne rękawiczki, maseczki i płyny dezynfekcyjne, z pewnością się przydadzą.

Darczyńca posiada sklep internetowy safetymed.pl, w którym zamówimy maseczki higieniczne, przyłbice, rękawiczki, mydła, zestawy higieniczne, żele antybakteryjne i środki dezynfekujące. Składając zamówienie, nie tylko zaopatrzymy się w środki ochrony, ale także wesprzemy lokalnego przedsiębiorcę, który potrafi dzielić się z innymi.

Safety MED do 30 kilometrów może dostarczyć zamówienie własnym transportem door-to-door.

Akcję, którą większość obdarowanych oceniało z niedowierzaniem, powtórzymy już wkrótce.

 

Ważne

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19.

Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Jeżeli masz te objawy i mogłeś / mogłaś mieć styczność z osobami zarażonymi nie idź do lekarza lub SOR – pozostań w domu i zadzwoń do sanepidu lub innych jednostek specjalnie powołanych na czas pandemii:

– 800 190 590 – numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem,
– 604 197 624 lub 33 843 09 28 – telefony całodobowe do Powiatowej Państwowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu,
– 33 844 89 80 – telefon całodobowy do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu.

 

Więcej informacji na temat koronawirusa można uzyskać pod hashtagiem:

#koronawirus

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa