„Dzwonek na obiad” do 5 października

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   30 sierpnia 2018 15:44

Właśnie ruszyła kolejna edycja akcji „Dzwonek na obiad”. Jej celem jest dofinansowanie ciepłych posiłków dla uczniów. Zgłoszenia trwają do 5 października.

Organizatorem programu stypendium obiadowego jest Fundacja „Być Bardziej”. Akcja może objąć każdego ucznia szkoły podstawowej, gimnazjalnej i ponadpodstawowej w całej Polsce.

Udział warunkuje dochód na jednego członka gospodarstwa domowego, w którym żyje młody człowiek. Jeśli miesięczny średni łączny dochód netto na osobę nie przekracza 1000 zł, uczeń może skorzystać z posiłków w szkole.

„Do tej pory stypendium przyznawaliśmy, gdy dochód netto w rodzinie nie przekraczał 800 złotych. W tym roku po raz pierwszy zmieniliśmy to kryterium do 1000 złotych. To ze względu na czynniki ekonomiczne, między innymi wyższą płacę minimalną” – tłumaczy ksiądz Andrzej Sikorski, prezes fundacji „Być Bardziej”.

Aby zgłosić udział dziecka, należy się zarejestrować, a potem zalogować na stronie dzwoneknaobiad.pl, wypełnić wniosek on-line i zgromadzić potrzebne dokumenty, potwierdzające dane z wniosku.

„Do stypendium obiadowego zgłosić ucznia może każdy: dyrektor, wychowawca, ksiądz czy sąsiad, ale musi przy tym współpracować z rodzicami lub prawnymi opiekunami” wyjaśnia ksiądz Sikorski.

„Na ogół pedagog lub psycholog szkolny pomagają przejść przez internetowe procedury, bo wiele rodzin jest wykluczonych cyfrowo” – dodaje kapłan.

Nabór do programu trwa do 5 października 2018 roku. O przyznaniu stypendium decyduje kolejność zgłoszeń.

W zeszłym roku w ramach akcji z pomocy fundacji skorzystało około 300 dzieci.

Akcję mogą wesprzeć indywidualni darczyńcy, kupując nawet pojedynczy obiad za pośrednictwem strony dzwoneknaobiad.pl https://dzwoneknaobiad.pl/ W finansowanie włączają się też szkoły, przeprowadzając zbiórkę pod hasłem „Grosz do grosza”. Za te pieniądze fundacja wykupuje kolejne obiady dla uczniów z całej Polski.

Program wspierają Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Zdrowia.

Źródło materiału: http://www.kurier.pap.pl/

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa