Reklama
22 czerwca 2026, poniedziałek
Dziupla z nielegalnymi papierosami - FILM, FOTO
- Paweł Wodniak
- 23 marca 2021
- 12:21
Reklama
Krajowa Administracja Skarbowa zlikwidowała kolejną dziuplę z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi w powiecie oświęcimskim.
Małopolscy funkcjonariusze KAS prowadzili działania skierowane przeciwko przestępczości akcyzowej w Oświęcimiu. W jednym z garażów samochodowych natrafili na nielegalne papierosy.„Podczas kontroli funkcjonariuszy wspierał, razem ze swoją przewodniczką, labrador Lugo przeszkolony w wykrywaniu wyrobów tytoniowych. To właśnie jego reakcja wskazała, że w pomieszczeniu znajdują się wyroby tytoniowe” - mówi nadkomisarz Tomasz Kierski, oficer prasowy Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie.
Śledczy znaleźli w garaży 29 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy, pochodzących z nielegalnych źródeł. Wartość ujawnionej kontrabandy wynosi prawie 21 tysięcy złotych. Starty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków przekraczają kwotę 35 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze KAS wykryli dziuple z nielegalnymi papierosami. Fot. KAS
[video width="1920" height="1080" mp4="/static/upload/store/uploads/2021_03_23_dziupla.mp4"][/video]
„Wszystko wskazuje na to, że garaż pełnił rolę magazynu skąd rozprowadzano nielegalne papierosy. Właściciela ujawnionego towaru, którym okazał się mieszkaniec województwa śląskiego oprócz strat finansowych czeka również odpowiedzialność prawna” - zapewnia nadkomisarz Kierski.