Dzisiaj płonęły samochód, dom i warsztat – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   6 lutego 2018 17:22

Strażacy z powiatu oświęcimskiego, i nie tylko, mieli dzisiaj przed południem pełne ręce roboty. Ratowali samochód, dom i warsztat ślusarski.

Pierwsze zgłoszenie o pożarze oficer dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu odebrał o godzinnie 10.51.

Witkowice

Pierwsi na ulicę Cichą w Witkowicach dotarli strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Andrychowie. Gdy przybyli, palił się samochód stojący na podjeździe pod wiatą. Od niego zajęły się elewacja i dach budynku.

Wkrótce do pożaru zjechały cztery zastępy JRG w Oświęcimiu, dwa z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach i jeden z OSP w Witkowicach. W sumie w akcji uczestniczyło ponad 30 ratowników.

Strażacy opanowali pożar, a następnie zajęli się częściową rozbiórką dachu i elewacji. Dogasili zarzewia ognia i sprawdzili budynek za pomocy kamery termowizyjnej. Działania trwały łącznie półtorej godziny i uratowały dom o wartości 300 tysięcy złotych.

Polanka Wielka

Niecałą godzinę później, o 11.39, pożar wybuchł w warsztacie ślusarskim przy ulicy Słonecznej w Polance Wielkiej. Na pomoc wyruszyły JRG w Oświęcimiu, OSP w Polance Wielkiej i OSP we Włosienicy – po jednym zastępie z każdej jednostki. Po pewnym czasie do akcji dołączyły jeszcze dwa zastępy, wracające z Witkowic. Strażacy szybko uporali się z ogniem.

„ Nadpaleniu uległo ocieplenie dachu, konieczne były prace rozbiórkowe w celu dogaszenia” – mówi starszy kapitan Zbigniew Jekiełek, oficer prasowy PSP w Oświęcimiu.

Strażacy, a było ich łącznie 18, i w tym przypadku wykorzystali kamerę termowizyjną. Cała akcja trwała ponad godzinę.

Strażacy w Witkowicach:

 

Strażacy w Polance Wielkiej:

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz nos sylwestrową?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .