Dziesiątki strażackich interwencji po obfitych opadach

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   1 września 2021 09:53

Bardzo dużo interwencji wpływa od wczorajszego popołudnia do jednostek straży pożarnej w powiecie oświęcimskim. Mają związek z deszczem.

Ze skutkami intensywnych opadów, głównie podtopień, walczą zarówno strażacy z państwowej straży pożarnej, jak i większości jednostek ochotniczych straży pożarnych w powiecie.

„Tylko wczoraj od godziny 15 do 18 wpłynęło około 50 zgłoszeń dotyczących zalewanych posesji, piwnic budynków czy dróg dojazdowych” – mówi młodszy brygadier Zbigniew Jekiełek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu.

Interwencji było tak wiele, że we wtorek po godzinie 18 wszystkie zastępcy strażackie PSP i 29 wozów OSP było w terenie.

Strażacy podejmowali działania w Oświęcimiu, Porębie Wielkiej, Grojcu, Włosienicy, Rajsku, Stawach Monowskich, Polance Wielkiej, Przeciszowie, Bobrku, Bulowicach, Kętach, Wilczkowicach i Jawiszowicach. To zastawienie nie obejmuje jednak minionej nocy.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .