Dzień Pracowników Służby Zdrowia. Trzymajcie się!

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   7 kwietnia 2021 12:42

Dzisiaj przypada Dzień Pracowników Służby Zdrowia. Drugi rok z rzędu medykom i personelowi niemedycznemu przyszło świętować w strasznej rzeczywistości.

Swój dzień obchodzą wszyscy pracownicy służby zdrowia, którzy dzisiaj przede wszystkim stają na froncie walki z koronawirusem To nie tylko lekarze, pielęgniarki, położne czy ratownicy medyczni. Ochrona zdrowia nie funkcjonowałaby bez rehabilitantów, fizjoterapeutów, techników, laborantów, opiekunów medycznych, intendentów.

Nie zapominajmy o salowych i innych pracownikach porządkowych oraz technicznych. Szpitale i przychodnie nie mogłyby również działać, gdyby nie personel biurowy, pracujący w rejestracji do poradni i administracji wszelkich zakładów ochrony zdrowia od ośrodka podstawowej opieki medycznej do kliniki specjalistycznej.

Nie do przecenienia jest także praca kadry zarządzającej, zmagającej się z ciągle brakującymi finansami, walczącej o sprzęt medyczny i personel, którego w tych ciężkich pandemicznych czasach brakuje.

Z pewnością jakiegoś zawodu, związanego z ochroną zdrowia nie wymieniłem, ale należy podkreślić, że dzisiejsze święto obchodzą wszyscy, bez względu na rodzaj wykonywanej pracy, pracownicy służby zdrowia.

Od ponad roku swoją służbę pełnią w całkowicie odmiennej, strasznej rzeczywistości. Wielu stoi na pierwszej linii walki z COVID-19. Inni walczą o zdrowie i życie pacjentów niecovidowych, którzy ze względu na pandemię mają niejednokrotnie utrudniony dostęp do oddziałów szpitalnych i opieki specjalistycznej.

Ludzie związani z ochroną zdrowia obchodzą swoje święto, choć z pewnością na świętowanie nie mają ani czasu, ani ochoty. W tym trudnym czasie w imieniu całej redakcji Faktów Oświęcim życzę każdemu pracownikowi medycznemu i niemedycznemu zdrowia, wytrwałości i siły. Dzięki, że jesteście. Trzymajcie się!

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Czego najbardziej Ci brakuje w lockdownie?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .